Ana Sayfa ANASAYFA BAŞAK SAYAN KİMDİR?

BAŞAK SAYAN KİMDİR?

Başak Sayan 17 Haziran 1977 yılında Ankara Gülhane Askeri Hastanesinde dünyaya gelmiştir. Babası asker annesi ise Almanca öğretmenidir. Babasının asker olmasından dolayı askeri lojmanlarda çocukluğu geçen Başak Sayan küçük yaşlarından itibaren sıkı bir disiplinle büyümüş ve sonraki yaşamında bu disiplinin büyük faydalarını görmüştür. Babası askerlik mesleğinden sonra mütahitlik yapmaya başlamış annesi ise Ankara Milli Eğitim müdür yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. 

Başak Sayan küçük yaşlarından itibaren aktris ve yazar olma hayalleri kurmuştur. Okuduğu okulların tiyatro kollarında aktif olarak görev yapmıştır. Öyküler yazarak kendini ifade etmeye çalışmıştır. Üniversitede İktisat okurken para kazanmak için TV kanallarında iş bulmaya karar vermiştir.

Star TV’ye başvuru yapmış ve çalışmaya başlamıştır. Daha sonra başka kanallarda kadın ve müzik programları hazırlayıp sunmuştur. Daha sonra dönemin ses getiren dizisi Fırat’ta rol alarak piyasada bilinmiş bir oyuncu olmuştur. 

Yapmak istediği işin oyunculuk olduğuna karar vererek televizyon dizilerine ağırlık vermeye başlamıştır. Çok sayıda büyük dizi projesinde yer almıştır. Çocukluk yıllarından itibaren öykü yazan Başak Sayan yaşamının sonuna kadar yazmak ve oyunculuk yapmak istediğini söylemiştir.

Yazarın romanları ve yazıları hayatı sorgulayan ve gerçekliğin ne olduğunu insan düşündüren metinlerden oluşmaktadır. Aşk ve Baştan Çıkarma Üzerine isimli ilk kitabı le büyük ses getirmiş ve Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yapmaya başlamıştır. 2011 yılında Bağlanma Korkusu isimli kitabı ile çok satanlar listelerinde aylarca kalmayı başarmıştır. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
İsminizi buraya girin

Gözden Kaçırmayın