Ana Sayfa ANASAYFA CANER TASLAMAN KİMDİR?

CANER TASLAMAN KİMDİR?

Caner Taslaman ilk,orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. Kimya Mühendisi bir anne ve doktor bir babanın oğlu olan Taslaman küçük yaşlarından itibaren doğa bilimlerine ilgi duydu. Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünden eğitim aldı. 

Caner Taslaman üniversite eğitimi aldığı sırada antropoloji, din sosyolojisi gibi alanlarla ilgilendi. Marmara Üniversitesi Felsefe ve Din Bilimleri bölümünde Bing Bang teorisi ve teolojisi üzerine tez çalışmalarını yaptı. 

Daha sonra Kuantum Teorisi felsefe ve teoloji bağlantısı üzerine kitap yazdı ve doçentlik kıvancını aldı. Bilim, Felsefe ve Din üçgeninde çalışmaları ile profesörlük derecesini hak kazandı.  

Caner Taslaman Tokyo Üniversitesi ve Oxford Üniversitesinde post doktora çalışmalarını yaptı. Harvard Üniversitesi ve Cambridge Üniversitesinde misafir öğretim üyesi olarak yer aldı. 

Yurtdışındaki çalışmalarında modern bilim, felsefe ve din ilişkisi üzerine oldu. Yazar Caner Taslaman aynı zamanda Yıldız Teknik Üniversitesi Felsefe bölümünde profesör öğretim üyesidir.  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
İsminizi buraya girin

Gözden Kaçırmayın