Ana Sayfa ANASAYFA CEM AKAŞ KİMDİR?

CEM AKAŞ KİMDİR?

Yazar, çevirmen Cem Akaş, 1968 yılında Mannheim, Almanya’da dünyaya gelmiştir. 1974 yılına kadar orada kalmış, anaokuluna sınavla girmiş, başarı ile bitirmiştir.

İlkokul birinci sınıfın sonunu görmeden Türkiye’ye gelerek ailesi ile birlikte İzmit’e yerleşmiştir. Seka ilkokulundan mezun olmuş, Robert College’de yatılı okumuştur.

Cem Akaş, Boğaziçi Üniversitesinde Kimya Mühendisliği okumaya başlaması ile birlikte İstanbul’a taşınmıştır. Boğaziçi’nde başladığı Siyaset Bilimi Master’ını New York’ta, Columbia Üniversitesinde tamamlayarak tekrar Boğaziçi’ne dönerek Türk Siyaset Tarihi üzerine doktora yapmıştır.

Yazar Cem Akaş, ilk öykülerini İngilizce kompozisyon sınavlarında, zamana karşı yazmıştır. 1992-2004 yılları arasında Yapı Kredi Yayınlarında part-time editör olarak başlayıp yayın yönetmenliği ve son olarak yayın danışmanlığı yapmıştır.

Sabancı Üniversitesinde yaratıcı yazarlık dersleri vermiş, serbest editör ve çevirmenlik yapmıştır. Yazarın öykü ve denemeleri Almanya, Arjantin, Avusturya, Kanada ve Yunanistan’da yayımlanmıştır.

Önceki İçerikERTÜRK AKŞUN KİMDİR?
Sonraki İçerikALEV ALATLI KİMDİR?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
İsminizi buraya girin

Gözden Kaçırmayın