Ana Sayfa ANASAYFA EROL MÜTERCİMLER KİMDİR?

EROL MÜTERCİMLER KİMDİR?

Erol Mütercimler 1954 yılında Kars’ta dünyaya gelmiştir. Anadolu’nun birçok kentinde ailesi ile dolaştıktan sonra İstanbul’a yerleşmiş tüm öğrenim hayatını burada tamamlamıştır.  
Akademisyen ve yazar olan Erol Mütercimler İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik bölümünden mezun olmuştur.  

Aynı üniversitenin Uluslararası İlişkiler bölümünde Çok Kültürlülük konusunda doktora tezini vermiştir.  Deniz kuvvetlerinde teğmen oldu. Deniz Kuvvetleri Deniz Astsubay okulunda 16 yıl fizik öğretmenliği yaptı. Binbaşı olduktan sonra ordudan ayrıldı. 

Beşiktaş Deniz Müzesinde müdürlük yaptı ve Avustralya’ya gitti. Bu ülkede bir radyoda programcılık yaptı. Ülkenin ünlü gazetelerinden birinde köşe yazarlığı yaptı.  

Erol Mütercimler’in  Edebi Yaşamı 

Erol Mütercimler Avustralya’dan ülkeye döndü ve çeşitli gazete ve dergilerde köşe yazarlığı yapmaya başladı. TRT radyosunda ve TV kanallarında programcılık yaptı, belgeseller hazırladı. 

Doğuş ve Yeditepe üniversitelerinde öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2008 yılında Ergenekon Soruşturması kapsamından gözaltına alındı ve serbest bırakıldı.  

2007 yılında Suna isimli sinema filminde Türkan Şoray ile oynadı. Tarih alanında birçok eseri olan Erol Mütercimler kaleme aldığı kitapları ile büyük yankı uyandırmayı başarmıştır.  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
İsminizi buraya girin

Gözden Kaçırmayın