Ana Sayfa ANASAYFA HÜLYA ARGUNŞAH KİMDİR?

HÜLYA ARGUNŞAH KİMDİR?

Hülya Argunşah, 1961 yılında Eskişehir’de dünyaya gelmiştir. 1979 yılında İstanbul Pendik lisesini bitirmiş daha sonra 1979-1980 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümüne girmiştir. 

1983 yılında buradan mezun olup Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yeni Türk Edebiyatı anabilim dalında yüksek lisansa başlayan Hülya Argunşah, 1985 yılında Prof. Dr. İnci Enginün’ün danışmanlığında hazırladığı Yakup Kadri Karaosmanoğlu’nun Türk Edebiyatı Üzerine Tenkidi Fikirleri isimli tezi ile yüksek lisans çalışmasını tamamlamıştır. 

1986 yılında Erciyes Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesinin açtığı araştırma görevliliği sınavını kazanarak Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsündeki doktora çalışmalarına devam etmiştir. Bölümde öğretim elemanı ihtiyacından dolayı aynı yıl Kayseri’ye geldi ve Erciyes Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde öğretim görevlisi olarak atandı. 

Hülya Argunşah, 1997 yılında Doçent, 2003 yılında da Profesörlük unvanını alarak aynı bölümde öğretim üyesi ve Yeni Türk Edebiyatı Ana Bilim Dalı Başkanı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Önceki İçerikAHMET TURGUT KİMDİR?
Sonraki İçerikARET VARTANYAN KİMDİR?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
İsminizi buraya girin

Gözden Kaçırmayın