Ana Sayfa ANASAYFA İHSAN ELİAÇIK KİMDİR?

İHSAN ELİAÇIK KİMDİR?

Recep İhsan Eliaçık 23 Aralık 1961 yılında Kayseri’de dünyaya gelmiştir. Lise öğrenimine kadar Kayseri ve Kırşehir’de yer alan farklı okullarda tamamlamıştır. 

12 Eylül askeri darbesinde Mamak ceza evinde bir yıl hüküm yatmıştır. Akıncılar davasından yargılanarak beraat etmiştir. 28 Şubat döneminde 30’a yakın davadan yargılanmıştır. 

İhsan Eliaçık Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde okumuştur. Buradan mezun olmadan ayrılmış tam zamanlı bağımsız yazarlık yapmaya başlamıştır. Bir çok dergi ve gazete’de söyleşileri yayınlanmıştır. 

Recep İhsan Eliaçık Yarın dergisi kapanma sürecine kadar Genel Yayın Yönetmenliğini yapmıştır. Daha sonra Söz ve Adalet dergisinde,haber10 sitesinde yazmıştır.

Kendi sitesi ve bir haber sitesinde haftalık olarak yazılar yayınlamaktadır. Yazıları anti-kapitalist Müslümanlar ismi ile İslami ve politik oluşumuna destek çıkarak bu oluşumu geliştirmiştir. Karşı gazetesinde köşe yazarlığı yapan yazar Arapça ve İngilizce dillerini bilmektedir. İslam üzerine farklı kitapları vardır. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
İsminizi buraya girin

Gözden Kaçırmayın