Ana Sayfa ANASAYFA ÖZGÜR BACAKSIZ KİMDİR?

ÖZGÜR BACAKSIZ KİMDİR?

Türkiye’ye felsefeyi sevdiren genç bir yazar Özgür Bacaksız. 1987 yılında Diyarbakır’da dünyaya gelen Özgür Bacaksız ilk, orta ve lise eğitimini Hatay’da tamamlamıştır. Emekli öğretmen bir baba ve ev hanımı bir annenin çocuğudur.  

Özgür Bacaksız üniversite eğitimini Adıyaman Üniversitesi Muhasebe Bölümü’nde almış, daha sonra Açık Öğretim Fakültesi Felsefe bölümünü okumuştur.  

Özgür Bacaksız’ın Edebi Yaşamı  

Özgür Bacaksız Üniversite öğrencisi iken bilgisayar başında boşa vakit geçirme eylemi için Felsefe Kulübü adı altında bir facebook sayfası kurdu. 

İlk olarak arkadaşları ve çevresi dâhil olan grup 50 kişi kadardı. Yaptığı her özgün paylaşım onu 1.000 kişilik bir profile çevirdi. Şimdilerde ise 3 milyona yakın takipçisi var. 

Üye sayısı bakımından Türkiye’nin en büyük felsefe sayfası oldu. Sayfalar içinde ülkemizde ilk 10 sırasına girmeyi başardı.  

Özgür Bacaksız 25 yaşında iken ilk kitabını yayınladı. Kitabını adı Bilgelikle Yaşama Sanatı idi. Felsefeyi her şekilde Türkiye’ye sevdirdi genç yazar. 

Felsefe ’ye olan ilgisi üniversite yıllarında başladı Özgür Bacaksız’ın. O dönemlerde kişilik bakımından sorgulamacı bir yapıya eğim göstermiş olan yazar felsefeyi kendine yakın hissetti. Okuduğu zamanlarda ev arkadaşlarından ayrı olarak tek başına kaldığı odasında sığınacak limanı kitaplar olan Özgür Bacaksız, kulübü kurmasında kitapların etkisinin çok fazla olduğu dile getirmektedir. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
İsminizi buraya girin

Gözden Kaçırmayın