Ana Sayfa ANASAYFA PELİN ÇİFT KİMDİR?

PELİN ÇİFT KİMDİR?

Türkiye’nin tanıdığı güzel sunucu Pelin Çift 1978 İzmir doğumludur. Lise eğitimini Notre Dame de Sion Fransız lisesinde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 
Galatasaray Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde Özel Televizyonların Yapısal Özelliklerinin Haber Oluşumuna Etkilerini İnceleme isimli Fransızca tezini yayınlayarak yüksek lisansını tamamladı.  

1997 yılında NTV ekranlarında hava durumu sunuculuğu ile televizyon dünyasına giriş yaptı. Daha sonra haber Sunuculuğuna terfi etti. 

Pelin Çift SKY Türk, CNN Türk, Haber Türk gibi büyük kanallarda sırası ile çalışmıştır. Haber Türk kanalında Öteki Gündem ve Medya kritik programlarını hazırlayıp sundu. 2013 yılında Bir Milyon Kimin isimli yarışma programında Hakan Hatipoğlu ile birlikte sunuculuk yaptı. 

Başarılı Televizyoncu Pelin Çift 7 kitap yayınlamış çoğu tarih severlerin ilgi ile okuduğu kitaplar arasına girmiştir. Türkiye’nin önde gelen kanallarında çalışarak program hazırlayan Pelin Çift tarihe olan ilgisi kitaplarına yansımıştır. 

Önceki İçerikARDA EREL KİMDİR?
Sonraki İçerikVEHBİ VAKKASOĞLU KİMDİR?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
İsminizi buraya girin

Gözden Kaçırmayın