Ana Sayfa ANASAYFA SONER YALÇIN KİMDİR?

SONER YALÇIN KİMDİR?

Hüseyin Soner Yalçın 1966 yılında Cemile ve Mehmet Ali çiftinin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Ev hanımı anne gıda ticareti ile uğraşan bir babanın oğlu olan Soner Yalçın Sağlık Lisesi mezunudur. 

Üniversite eğitimini Hacettepe Sağlık İdaresi Yüksekokulunda tamamlamıştır. Yüksek lisansı için idari bilimler alanı seçmiştir. 

1987 yılında 2000 doğru dergisinde çalışmaya başlayan Soner Yalçın Ankara bürosunda uzun yıllar muhabirlik yapmıştır. 

1990 yılında ise Ankara istihbarat şefliğinde getirilmiştir. 1996 yılında Show Tv Ankara bürosunda çalışmamaya başlayarak TV’ye geçmiştir. 

Aynı yıl Star TV’de haber müdürü olarak çalışmaya başladı. CNN Türk kanalında Cüneyt Özdemir ile birlikte 5N1K programını hazırlamıştır. Aynı zamanda Kurtlar Vadisi dizisinin konsept danışmanlığı yaptı.  

Soner Yalçın ‘Binbaşı Ersever’in İtirafları ’Hangi Erbakan’ Doğan Yurdakul ile ‘Reis’ ’Bay Pipo’ ‘teşkilatın İki Silahşörü’ kitaplarını kaleme almış. Mehmet Ali Birand ile ‘the Özal’ ‘Efendi’ kitapları ile çok satanlara girmeyi başarmıştır.  

Gazetecilik yıllarının verdiği bilgi birikimi ile her kitabı oldukça çarpıcı açıklamalar ve deneyimler ile dolu dolu olduğunu görebiliriz.  

Son Kitabı Saklı Seçilmişler ile Gıda Terörü hakkında çarpıcı açıklamalar yapmış bu kitabı hala çok satanlar listesinin en başlarında duracak kadar iyi bir başarı yakalamıştır. 

Önceki İçerikERCAN KESAL KİMDİR?
Sonraki İçerikNAZLI ERAY KİMDİR?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
İsminizi buraya girin

Gözden Kaçırmayın