Ana Sayfa EDEBİYAT Haberler HOLLYWOOD'UN SENARYO DOKTORU

HOLLYWOOD’UN SENARYO DOKTORU

Alison Macor’ın kaleme aldığı Hollywood’un aranan senaryo doktoru Warren Skaaren’ın yaşamının anlatıldığı Rewrite Man: Bir Senaristin Hayatı ve Kariyeri, Küsurat Yayınları tarafından yayımlandı.

Bir senaryo kaç kez yazılır? Yahut bir senaryo üzerinde en fazla kaç kişi söz hakkına sahiptir? Hafızlardan silinmeyen filmlerin senaryoları kaç defa elden geçiyor?

Alison Macor’ın, Batman, Beterböcek, Top Gun gibi dünyaca ünlü ve gişe rekorları kıran filmlerin senaryo doktorluğunu yapan; aklına yatana, içine sinene dek gerekirse sabahlara kadar çalışıp senaryolara son halini veren Hollywood’un aranan senaryo doktoru Warren Skaaren’ın hayatını anlatan ‘Rewrite Man: Bir Senaristin Hayatı ve Kariyeri’ tüm bu sorulara cevap veriyor.

Macor’ın uzun araştırmalar, röportajlar ve büyük çabalarla yaklaşık yedi senede büyük bir emekle hazırladığı ve Küsurat Yayınları’nın okurla buluşturduğu bu kitap, Skaaren’ın penceresinden Hollywood’un çetrefilli ve gizemli yollarını gözlemlemeye davet ediyor! Kitabın sayfalarını çevirirken “Hiç solgun ay ışığında şeytanla dans ettin mi?” repliğini yazan birinin, kendisine her gün bir adım daha yaklaşmakta olan ölümü karşısındaki tutumunu bir daha düşüneceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
İsminizi buraya girin

Gözden Kaçırmayın