Ana Sayfa EĞİTİM 9 Mayıs eTwinning Günü'nde öğrenciler buluştu

9 Mayıs eTwinning Günü’nde öğrenciler buluştu

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim Şube Müdürü İrfan Ballı ve Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Şube Müdürü Ziya Buğday’ın ziyaretleri ile eTwinning Projeleri hakkında daha geniş bir çerçevede bilgi verme imkanı bulan öğretmen ve öğrenciler, etkinlik kapsamında hazırladıkları eTwinning Tanıtım Masası ile diğer öğrenci, veli ve öğretmenleri eTwinning hakkında bilgilendirdi.

Günün anısına hazırlanan ayraçlardan alan öğrenciler, farklı şehirlerden hatta ülkelerden, bambaşka dillerde konuşan öğrencilerle tanışma, aynı etkinliği yapabilme fikrinin çok heyecan verici olduğunu dile getirdiler.

Görevli öğretmenler Arzu Yılmaz Yetimoğlu ve Kadriye İkiz Oyuncağımı Paylaşıyorum Oyunla Öğreniyorum, Benim Okul Bahçem ve Her Gün Bir Hikaye projelerini anlattılar. Projeyi hayata geçiren öğretmenler, öğrencilerimizde gördüğümüz merak ve keşfetme heyecanın itici gücü ile eTwinning platformunda katılacakları daha pek çok etkinlik, üretecekleri nice projeler olduğunu belirtti.

Okul müdürü Bahaddin Yılmaz, “Öğretmenlerimizin hazırladığı bu projenin ne kadar değerli olduğunu öğrencilerimizin heyecanından çok iyi anlıyoruz. Biz, okul yönetimi olarak her zaman bu tarz projelere desteğimizi verdik ve vermeye devam edeceğiz. Öğrencilerimizi ve öğretmen arkadaşlarımı tebrik ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
İsminizi buraya girin

Gözden Kaçırmayın

MİTHAT CEMAL KUNTAY KİMDİR?

Mithat Cemal Kuntay 1885 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. 1956 yılında ise İstanbul da yaşamını kaybetti. Bir tek romanı olan Üç İstanbul ile büyük...

MEHMET KAPLAN KİMDİR?

Mehmet Kaplan 5 Mart 1915 yılında Eskişehir Sivrihisar'da dünyaya geldi. Ortaöğrenimini Eskişehir'de tamamladı. İstanbul Öğretmen Okulu Türk Dili ve Edebiyatından mezun oldu. Önce...

MEHMED FUAD KÖPRÜLÜ KİMDİR?

Mehmed Fuad Köprülü, 4 Aralık 1890 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Edebiyat ve tarih alanında ilerlemek için hukuk öğrenimini yarıda bırakmıştır. 1909 yılında Fecr-i Ati topluluğuna...

ZİYA OSMAN SABA KİMDİR?

Ziya Osman Saba, 30 Mart 1910 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir.Yedi Meşaleciler Hareketinin kurucularındandır. Şair olarak ün kazanan edebiyatçı yazar, küçük hikaye türünde de eserler vermiştir. 

TEVFİK FİKRET KİMDİR?

Tevfik Fikret 1867 yılında İstanbul Kadırga’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi Mehmet Tevfik’tir. 12 yaşında iken öksüz kalan Tevfik Fikret Mahmudiye Rüştiyesi’nde okumuştur.