Ana Sayfa GENEL Acil Durum Yönetim Merkezi'nden son dakika uyarısı! Saat verildi...

Acil Durum Yönetim Merkezi'nden son dakika uyarısı! Saat verildi…

Tarım ve Orman Bakanlığı Acil Durum Yönetim Merkezi, ayrıca Ege Denizi’nde de sabah saatlerinden itibaren kuvvetli fırtına beklendiği uyarısından bulundu.

Tarım ve Orman Bakanlığı Acil Durum Yönetim Merkezi’nden yapılan  duyuruya göre, bugün saat 10.00’dan itibaren Ege bölgesi ile Batı Akdeniz’de güney yönlerinden saate 60-90, Güney Ege kıyılarında ise zaman zaman 100  kilometre hızla kuvvetli fırtına eseceği tahmin ediliyor.

Fırtınanın yarın saat 15.00’ten itibaren etkisini yitireceği  öngörülüyor.

Ulaşımda aksama, çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı  zehirlenmesi, ağaç ve direklerin devrilmesi, hortum riski gibi olumsuzluklara  karşı tedbirli olunması gerekiyor.

Ege Denizi için kuvvetli fırtına uyarısı

Ege Denizi’nde sabah saatlerinden itibaren kuvvetli  fırtına beklendiği bildirildi. 

Tarım ve Orman Bakanlığı Acil Durum Yönetim Merkezi’nden yapılan  duyuruya göre, Kuzey Ege’de güney yönlerinden esen rüzgarın, bugün saat 09.00’dan  itibaren etkisini artırarak güneydoğudan saatte 50-75, zaman zaman saatte 90  kilometre hızla kuvvetli fırtına eseceği tahmin ediliyor.

Güney Ege’de ise güney yönlerinden esen rüzgarın, bugün sabah  saatlerinden itibaren güneydoğudan saatte 75-90 kilometre kuvvetli fırtına, zaman  zaman saatte 105 kilometre kuvvetinde tam fırtına şeklinde eseceği bekleniyor.

Fırtınanın yarın saat 10.00’dan sonra etkisini kaybetmesi  öngörülürken, ulaşımda da aksamaya karşı tedbirli olunması gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
İsminizi buraya girin

Gözden Kaçırmayın