Ana Sayfa GENEL Acil Durum Yönetim Merkezi'nden son dakika uyarısı! Saat verildi...

Acil Durum Yönetim Merkezi'nden son dakika uyarısı! Saat verildi…

Tarım ve Orman Bakanlığı Acil Durum Yönetim Merkezi, ayrıca Ege Denizi’nde de sabah saatlerinden itibaren kuvvetli fırtına beklendiği uyarısından bulundu.

Tarım ve Orman Bakanlığı Acil Durum Yönetim Merkezi’nden yapılan  duyuruya göre, bugün saat 10.00’dan itibaren Ege bölgesi ile Batı Akdeniz’de güney yönlerinden saate 60-90, Güney Ege kıyılarında ise zaman zaman 100  kilometre hızla kuvvetli fırtına eseceği tahmin ediliyor.

Fırtınanın yarın saat 15.00’ten itibaren etkisini yitireceği  öngörülüyor.

Ulaşımda aksama, çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı  zehirlenmesi, ağaç ve direklerin devrilmesi, hortum riski gibi olumsuzluklara  karşı tedbirli olunması gerekiyor.

Ege Denizi için kuvvetli fırtına uyarısı

Ege Denizi’nde sabah saatlerinden itibaren kuvvetli  fırtına beklendiği bildirildi. 

Tarım ve Orman Bakanlığı Acil Durum Yönetim Merkezi’nden yapılan  duyuruya göre, Kuzey Ege’de güney yönlerinden esen rüzgarın, bugün saat 09.00’dan  itibaren etkisini artırarak güneydoğudan saatte 50-75, zaman zaman saatte 90  kilometre hızla kuvvetli fırtına eseceği tahmin ediliyor.

Güney Ege’de ise güney yönlerinden esen rüzgarın, bugün sabah  saatlerinden itibaren güneydoğudan saatte 75-90 kilometre kuvvetli fırtına, zaman  zaman saatte 105 kilometre kuvvetinde tam fırtına şeklinde eseceği bekleniyor.

Fırtınanın yarın saat 10.00’dan sonra etkisini kaybetmesi  öngörülürken, ulaşımda da aksamaya karşı tedbirli olunması gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
İsminizi buraya girin

Gözden Kaçırmayın

ALİ LİDAR KİMDİR?

Ali Lidar Eskişehir doğumlu öğretmen ve yazardır. Eskişehir Üniversitesinde Felsefe Öğretmenliği bölümünden mezun olmuş ve Anadolu Lisesinde öğretmenlik yapmaktadır. Yaşamı hakkında çok fazla konuşmayan Lidar tam bir...

İSMET ÖZEL KİMDİR?

İsmet Özel 9 Eylül 1944 yılında Kayseri’de dünyaya geldi. Ailesi aslen Sökeliydi. Babası polis memuruydu. Babasının memuriyeti nedeni ile farklı illerde öğrenimini tamamladı. Hacettepe...

ECE AYHAN KİMDİR?

Ece Ayhan yazmanın tadını erken yaşlarda yaşamış şairlerdendir. Şiire olan ilgisi ortaokul sıralarında idi. Üniversite yıllarında ‘lautreamont, Apollinaire ve Rimbaud’ eserlerinin orijinal metinlerini okuyarak şiirlerine...

TOZAN ALKAN KİMDİR?

Tozan Alkan, 1963 yılında dünyaya gelmiştir. Galatasaray Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. İstanbul Üniversitesi Yabancı Diller Bölümünde okutmandır. 

CAHİT ZARİFOĞLU KİMDİR?

Tam adı Abdurrahman Cahit Zarifoğlu olan yazar 1940 yılında Ankara’da doğmuştur. Aslen Maraşlı olduğu halde memur babasının tayin durumu yüzünden ilk ve ortaöğretimini Ankara’da...