Ana Sayfa GENEL Babadan şoke eden cevap "Kızımsa kızım, cezasını çeksin"

Babadan şoke eden cevap "Kızımsa kızım, cezasını çeksin"

Kuzey Kıbrıs’ta üçü kız yedi öğrencinin Nijeryalı Kennedy Taomwabwa Dede’yi döverek öldürmesi Ada’yı karıştırdı. Polis tarafından yakalanan son 3 şüpheli 16 yaşındaki B.Ç.  22 yaşındaki Z.K. ve 18 yaşındaki O.K. dün hakim önüne çıkarıldı. Hakim Gökan Asafoğulları, B.Ç.’nin baba ve ablasına, “Kızınıza bir avukat tutmanızı tavsiye ediyorum çünkü bu çok ciddi bir suç” dedi. Fakat babadan gelen cevap salondakileri şoke etti. B.Ç.’nin babası, “Ne cezası varsa çeksin, ben avukat tutamam. Devlet bir avukat verirse, ondan faydalansın. Suçu varsa, cezasını çeksin. Bu millete kötü örnek olmasın. Kızımsa kızım. Gereğinin yapılmasını istiyorum” diyerek hakimin avukat tutun önerisini reddetti.

Mahkemede üç şüpheli için iki gün tutukluluk kararı verildi. Duruşma sonrasında şüphelilerin aileleri arasında da tartışma çıktı. O.K. ve Z.K.’nın ailleri, B.Ç.’nin ailesini suçladı ve “Kızınıza sahip çıkmadınız, sokağa attınız. Sonu bu. Oğullarımızın başını yaktı” diye bağırdı.

TUTUKLU SAYISI 6’YA ÇIKTI, BİRİ RUM KESİMİNE KAÇTI

Dün gece ise polis, A. S. (28), O.K. ve S.D.’yi ülke dışına kaçmaya çalışırken yakaladı. Bununla birlikte tutuklu sayısı altıya çıkarken, yedinci şüpheli N.Ş. (28) Kıbrıs Rum yönetimine kaçtı.

Yedi kişi tarafından dövülerek öldürülen Nijeryalı Kennedy Dede’nin yapılan otopside göğüs kafesi ve başına çok sayıda darbe aldığı, akciğerlerinde ciddi yaralanmalar görüldüğü ve geçirdiği beyin kanaması sonucunda hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

NİJERYALI ÖĞRENCİLERİN İSYANI

Kennedy Dede’nin çoğu Nijeryalı okul arkadaşları da Doğu Akdeniz Üniversitesi kampüsü içerisinde olayı protesto etti. Yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleşen eylemde öğrenciler “Adalet istiyoruz” sloganı attılar. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
İsminizi buraya girin

Gözden Kaçırmayın