Ana Sayfa GENEL Bahçeli'den önemli açıklamalar

Bahçeli'den önemli açıklamalar

Bahçeli, partisinin Kızılcahamam’da düzenlenen Merkez Yönetim Kurulu,  Merkez Disiplin Kurulu ve TBMM Grubu ortak toplantısı kapanış oturumuna katıldı.  Basına kapalı gerçekleştirilen oturumun ardından Bahçeli, gazetecilerin  sorularını yanıtladı.

Kampla ilgili değerlendirmelerinin sorulması üzerine Bahçeli, şunları  kaydetti:

“İlk gün yapmış olduğumuz açıklamalarda 8 ana başlıklı bir yorum  getirmiştik. O yorum buradaki çalışmalarımızın da temelini teşkil etmiştir.  Çalışmalarımız verimli geçmiştir. Arkadaşlarımızla bir arada olmak, görüş  alışverişinde bulunmak faydalı olmuştur. Türkiye’deki siyasi gelişmeler yakınen  takip edilmektedir. Özellikle de Yüksek Seçim Kurulunun itirazlara karşı vereceği  cevabın son günüdür, o beklenmektedir. Seçimlerde başarı göstermiş belediye  başkanlarımızla il başkanlarımızın da ortak toplantısı 19 Nisan’da Antalya’da  yapılacak. Belediye başkanlarımızın tanışması sağlanacak, Milliyetçi Hareket  Partisinin üretken belediyecilik anlayışının hayata nasıl geçirilmesi dair  konular üzerinde durulacak.”

“RESMİ GAZETE’DE NEYİN, NE ŞEKİLDE SONUÇLANDIĞI YAYINLANACAK”

Bahçeli, 31 Mart seçimlerinde partisinin oy oranının yüzde 18,81  olarak açıklamasının ardından yaşanan tartışmalarla ilgili şu değerlendirmelerde  bulundu:

“Rakamları bilmeden niyetler üzerine değerlendirme yapanları her akşam  televizyonda zevkle takip ediyoruz. Bunların söylediği rakamlar yanlıştır. Bizim  değerlendirmelerimiz doğrudur. Çünkü millet iradesi doğru değerlendirmeyi  yapmıştır. Yüksek Seçim Kurulunun açıklamaları sonrasında Resmi Gazete’de neyin,  ne şekilde sonuçlandığı hakkında yayın yapılacaktır. Hal böyle olunca, il genel  meclis üyesi oylarını yok farz ederek, belediye meclis üyelerini yok farz ederek,  üç tane, beş tane belediyenin aldığı yerlerdeki oy oranlarını esas alıp yorum  yapanlar kamuoyu araştırmaları nezdinde iflas etmiş insanlardır.”

“İDDİALARIN MUTLAKA İSPATI GEREKİR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek’in Yüksek Seçim Kurulunun  İçişleri ve Adalet Bakanlarınca aranıp baskı kurulmaya çalışıldığı yönündeki  iddialarının anımsatılması üzerine Bahçeli, “Çok büyük bir iddia. Çünkü seçimin  adaleti ve güvenliği açısından çok önemli sorumluluk taşıyan insanlar eğer böyle  bir iddiayla muhatap ediliyorsa mutlaka ispatı gerekir.” dedi.

Dün Beşiktaş ile Medipol Başakşehir arasındaki karşılaşmada bazı  taraftarların “mazbatayı ver” sloganları atmasıyla ilgili bir soru üzerine  Bahçeli, “Mazbatayı stadyuma taşımak, taraflar arasındaki rekabeti siyasi  düşmanlığa dönüştürmek için ekilen bir tohumdur. Çok yanlıştır. Bundan belediye  başkanı olmaz.” değerlendirmesinde bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
İsminizi buraya girin

Gözden Kaçırmayın