Ana Sayfa GENEL Değirmenci: "İstanbul için en doğru aday Ekrem İmamoğlu olur"

Değirmenci: "İstanbul için en doğru aday Ekrem İmamoğlu olur"

Yerel seçim heyecanı tüm ülkeyi sarmış durumda. Tüm partilerin en önemli gündemi hangi ilden hangi ilçeden kimin aday gösterileceği. CHP’de de durum farklı değil. CHP’nin Silivri adaylığı içinse bu seçimde önemli bir isim var. Daha önce görev yaptığı üç dönemde halkın büyük teveccühünü kazanmış olan eski belediye başkanı Selami Değirmenci şimdi yeniden aday ve bu adaylığın ilçedeki bütün dengeleri değiştirdiği söyleniyor. Partisinin kendisini aday göstereceğinden şüphesi olmadığını söyleyen Selami Değirmenci’ye seçim çalışmaları sırasında birkaç soru sorma fırsatı bulduk

Selami bey Silivri’nin eski belediye başkanısınız. Yıllar sonra yine CHP’den başkan seçilmek için adaylığınız koydunuz. Partinizin sizi aday gösterileceğine, daha da önemlisi seçileceğinize inanıyor musunuz?

Elbette inanıyorum. O inanca sahip olmasam zaten böyle bir girişimde bulunmazdım. Partim beni aday gösterecektir çünkü Silivri’de ne kadar sevildiğimi, zamanında verdiğimiz hizmetlerin hala dilden dile konuşulduğunu herkes biliyor, eminim ki parti meclisimiz de farkında… Aday gösterilmem halinde seçimi kaybetmemizin imkansız olduğunu düşünüyorum. Hemşehrilerime güvenim tam.

“RAKİBİMİ KUMAR DEDİKODUSUYLA VURMAM”

Silivri’nin mevcut belediye başkanı da tekrar aday. Sizin başkanlığınız döneminde de uzun yıllar beraber çalıştınız. Ancak son dönemde özelikle Bulgaristan’a yaptığı kumar ziyaretleri ile ulusal medyada çokça tepki aldı. CHP’nin onu da yeniden aday gösterebileceği konuşuluyor. 

Dediğiniz gibi Özcan beyle uzun dönem birlikte çalıştık ama şimdi kendi partimizin içinde rakibiz. Öncelikle şunu söyleyeyim, ulusal medyada hakkında çıkmış ya da çıkmamış umurumda değil, rakibimi hakkında çıkan dedikodularla vurmaya çalışacak kadar kirli bir siyasetçi hiçbir zaman olmadım, hiçbir zaman da olmayacağım. Ama bir Silivrili olarak hizmetlerini eleştirme hakkım her zaman var. Son dönemde Silivri’de çok iyi işler yapıldığını bence kimse iddia edemez. Ben kendi adıma çok daha başarılı olacağıma eminim. Daha önceki hizmetlerimizi bilen Silivri halkı da emin…

Silivri’de kazanacağınızdan eminsiniz. Peki Türkiye genelinde beklentiniz nedir?

CHP olarak inşallah bu seçimden büyük bir başarıyla çıkacağız. Her zaman halkla iç içe olmaya çalışan biri olarak yaşanan ekonomik krizin boyutlarının farkındayım. İşçinin, memurun, esnafın belinin nasıl büküldüğünü net olarak görüyorum. Hepimizin çevresinde o kadar çok “Bir daha AKP’ye oy verirsem elim kırılsın” diyen insan var ki… Bu seçimi biz kazanacağız, iktidar partisi ise tarihi bir hezimet alacak.

“EKREM İMAMOĞLU’NUN HİZMETLERİNİN EN YAKIN ŞAHİDİYİZ”

Peki İstanbul Büyükşehir Belediyesi için fikriniz ne? CHP’de çok sayıda adayın ismi geçiyor. Ak Parti’de ise Binali Yıldırım neredeyse kesin gibi. CHP’nin işi pek de kolay olmayacak…
Omuz omuza bütün engelleri aşabiliriz. İstanbul’un 39 ilçesi var. Hepsinin başkan adayı büyükşehir için de çalışmayı ihmal etmezse bu seçim kazanılır. Şehr-i İstanbul’un üzerindeki talan artık bitmeli. Vatandaş bu şehrin zorluklarından artık nefes alamayacak hale geldi. Partimiz büyükşehir için kimi aday gösterirse göstersin etrafında kenetlenip büyükşehir belediyesini mutlaka almalıyız.

İBB için aday çok. Sizin Silivri’deki rakibiniz Özcan Işıklar’ın dünürü Muharrem İnce önseçim yapılırsa aday olacağını açıkladı. Gürsel Tekin adaylığını aylar önce açıkladı ve çalışmalara başladı. Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da bir diğer güçlü aday. Başka sürpriz isimlerin de çıkabileceği konuşuluyor. Sizce kim aday gösterilmeli?
Dediğim gibi kim aday gösterilirse gösterilsin bizim görevimizi tüm gücümüzle ona destek olmak. Muharrem bey kendini ispatlamış bir politikacı. Keza Gürsel bey de çok çalışkan, İstanbul’da gezilmedik mahalle, çalınmadık kapı bırakmadı. Ama benim gönlüm Ekrem İmamoğlu’ndan yana. Sınırımız yok ama biliyorsununuz Beylikdüzü ile Silivri birbirine çok yakın iki ilçe. Komşu sayılırız. O nedenle Ekrem İmamoğlu’nun Beylikdüzü’ne yaptığı hizmetlerin en yakın şahitleri bizleriz. Ekrem beyin Beylikdüzü’nde CHP’yi nereden nereye taşdığını da gözlerimizle gördük. Genç, çalışkan, hizmet için gecesini gündüzüne katan bir arkadaşımız. Beylikdüzü’nde yakaladığı havayı İstanbul’da yakalayacağından şüphem yok. Tabii ki bu benim naçizane fikrim. Parti meclisimizin en doğru kararı vereceğinden eminim.

Röportaj: Yalın Budak
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
İsminizi buraya girin

Gözden Kaçırmayın