Ana Sayfa GENEL Galatasaray UEFA’dan kaç para alacak

Galatasaray UEFA’dan kaç para alacak

Galatasaray UEFA’dan kaç para alacak UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Ülkemizi temsil edecek tek takım olarak kaldığı grup aşamalarında UEFA’nın ülkemize tanıdığı gelirin tamamını almaya hak kazandı. Galatasaray grup aşamalarına direk katılma payı olan 15 milyon €’nun dışında Fenerbahçe’nin elenmesiyle ülkemize tanınan yayın gelirlerinin tamamını almayı da hak kazanmış oldu.

Galatasaray UEFA’dan kaç para alacak olduğu merak konusu olan sarı kırmızılılar Şampiyonlar Ligi’nde geçen sene temsilcimiz Beşiktaş’ın yayın geliri olarak yaklaşık 22 milyon € almayı hak ettiği ve bu sene artması düşünülen yayın gelirlerinin henüz ne kadar olduğu bilinmese de Galatasaray’ın tahmini alacağı tutar belli oluyor. En kötü, geçen seneki gibi bir rakam alınması durumunda Galatasaray UEFA’dan kaç para alacak sorusuna cevap en az 35 milyon € olacağı ön görülüyor.

Galatasaray’ın bu ücretlere maç başı galibiyeti veya beraberliklerden gelecek ücretlerde eklenince rakamın yukarlara çıkacağından Galatasaray’ın ezeli rakiplerine karşı maddi bir üstünlük sağlayacak duruma gelmesi camiada yüzleri güldürüyor.

Gözden Kaçırmayın