Ana Sayfa GENEL İlker Cumbul trafik kazasına teleferik çözüm olur

İlker Cumbul trafik kazasına teleferik çözüm olur

İlker Cumbul, trafik kazası yaşanan bölgeler incelendiğinde sabah ve akşam yoğunluğunda kazaya karışma oranının artığının görüldüğünü söyledi. Teleferik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İlker Cumbul, alternatif ulaşım sistemlerinin devreye alınması ile trafik kazalarının azaltılabileceğini ve yaşanan maddi kayıpların önüne geçilebileceğini belirtti. 

İlker Cumbul, trafik kazası olan bölgeleri değerlendirdikleri zaman toplu taşımanın daha az tercih edildiğini ve bunun da yoğunluğu artırdığını gözlemlendiklerini söyledi.  Özellikle maddi hasarlı kazaların sıklıkla yaşandığı bölgelerde teleferik ile ulaşımın sağlanması ile vatandaşların özel araçları yerine teleferiği tercih ettiğini gördüklerini söyledi. İlker Cumbul “trafik kazası yaşanan bölgelere baktığımızda sabah ve akşam yoğunluğu nedeniyle daha fazla vaka ile karşılaşıyoruz. İşlerine özel araçları ile giden kişilerde görülen artış kaza sayısını da artırıyor. Teleferik ile konforlu bir ulaşım hem trafik kazalarını hem de trafik yoğunluğunu azaltacaktır” dedi. 

İlker Cumbul, trafik kazası sayısının özellikle sabah saatlerinde daha çok olduğunu belirtirken bunun nedeninin insanların uyandıktan çok kısa bir süre sonra yola çıktıklarını ve bunun da dikkat eksikliğine yol açtığını söyledi. İlker Cumbul “trafik kazası en büyük sebebi dikkatsizlik. İnsanlar, sabah erken saatlerinde işlerine okullarına yetişmek için acele ediyorlar. Uyandıktan çok kısa bir süre sonra yola çıkılıyor. Bu saatlerde dikkati bir noktaya toplamak da oldukça zor. Bu nedenle trafik kazası oranı da artıyor. Bu yaşanan kazalar hem maddi kayıplara hem de vakit kaybına neden oluyor. Teleferik gibi konforlu ve hızlı ulaşım metodları ile bunun önüne geçmek mümkün. Uygun olan noktalarda teleferik ile ulaşım sağlanması ile bu bölgelerde yaşayanlar özel araçları yerine bu sistemi tercih edecektir” dedi. 

İlker Cumbul trafik kazası ile mücadele etmenin çok önemli olduğunu, yaşanan maddi hasarlı kazaların azaltılması için şehirlerde alternatif ulaşımın sunulması gerektiğini ve teleferik kullanımının yaygınlaşması gerektiğini söyledi 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
İsminizi buraya girin

Gözden Kaçırmayın