Ana Sayfa GENEL İstanbul'da yeni trend: Su falı

İstanbul'da yeni trend: Su falı

Fal binlerce yıldır insanların en büyük merak konularından biri. Bizim kültürümüzde de listenin başında kahve falı geliyor şüphesiz ancak, bu konuda deneyimli bir toplum olmamızdan ötürü iskambil ve tarot falına da aşinayız. Ancak son günlerde yepyeni bir trend adından söz ettiriyor; ‘’Su falı’’. Aslında dünya tarihinde bu fal oldukça popüler…Fantastik filmlerde, masallarda ona hep rastlamışızdır. Zaten eski dönemlerde kralların sürekli deneyimledikleri ve başvurdukları bir haber alma yöntemiymiş.

Ancak su falına kimin baktığı, bakan kişinin enerjisi ve duru görüsü çok önemli. Kadıköy’de kendi kafesini işleten ve her gün onlarca insanı mekanında ağırlayan Sevgi Terzi bu konudaki en uzman ve güvenilir isimlerden biri.

Kendisiyle sohbetimize başladığımızda bize şu yorumu yapıyor; ‘’Su falının diğerlerinden farkı daha kapsamlı olması, açık ve belirgin bilgiler vermesi. Tabii buradaki durum, fala bakan kişinin enerjisi ve konuya hakimiyetiyle  paralel ilerliyor. Suya, mumla veya safranla birleştirerek bakıyorum. Bu falda duru görü daha fazla oluyor.’’

Suyun çok güçlü bir iletken olduğu söylenir, elbette ki mevzunun  bununla çok ilgisi var. Not etmeden geçmeyelim, su grubu burçlar yani; Balık, Yengeç ve Akrep insanlarının altıncı hisleri  diğer burçlara göre daha yüksektir. 

Sevgi Terzi su falına herkesin bakamayacağının altını çiziyor. Çok merak edip, böyle bir deneyimi yaşamak isterseniz seçeceğiniz kişi bu anlamda çok önem taşıyor. 

Terzi su falına bakarken,  mum veya safran kullanmasının nedenini ise şöyle açıklıyor; ‘’Çünkü safran kıymetli bir bitkidir, dualar da genellikle safranla yazılır. İlk kitaplar da safranla yazılmıştır. İşin içine bu materyal girdiğinde deneyim daha derin oluyor. Enerjisi daha yükseliyor. Suyun içine mum dökmemin nedeni ise, karşımdaki insanlar bazen ‘duru suyun içinde bu kadar şeyi nasıl görüyor?’ diye korkabiliyorlar. Onlar kendilerini rahat hissetsinler diye yaptığım bir uygulama.’’ 

Su falı dünyanın bir çok yerinde, kadim kültürlerde karşımıza çıkan bir gelenek. Geçmişte ise krallar su falına başvururmuş. Terzi ekliyor;  ‘’Su saflıktır, huzurdur, berekettir. Kendinizi denize attığınızda huzuru hissedersiniz, bence su da bu sebepten tercih edilen bir şey. ‘’

Sevgi Terzi yaklaşık 15 senedir fal bakıyor. Ama su falı son yedi senedir ağırlıklı olarak hayatında. Bir gün arkadaşı onunla sohbet ederken, fal bakmasını ister. Elindeki bardağı uzatıp ‘’şu suya bak’’ der ve öyle başlar. 

Kendisinin programı oldukça yoğun, kendisi aynı zamanda mekan işleten bir iş kadını. Her gün Kadıköy’de hizmet veren ‘’Sevgi Cafe’’de misafirlerini ağırlıyor. Ortam şahane, muhabbet güzel, hizmet çok kaliteli…Bir de üzerine merak ettiklerinizle ilgili yorumlar alınca keyfinize diyecek olmuyor. Siz de bu deneyimi yaşamak isterseniz, Sevgi hanımın mekanına uğrayın deriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
İsminizi buraya girin

Gözden Kaçırmayın