Ana Sayfa GENEL Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak, Kurban Bayramı ne zaman başlıyor?

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak, Kurban Bayramı ne zaman başlıyor?

Kurban Bayramı tatili kaç gün kurban bayramı hangi gün başlıyor soruları milyonlarca insanın aklında şu an. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açıkladığı dini takvime göre Kurban Bayramı’nın hangi gün başlayacağı belli oldu. Peki Kurban Bayramı tatili hangi gün başlayacak? Kurban Bayramı hangi gün başlıyor?
Kurban Bayramı tatili kaç gün?
Kurban Bayramı tatili resmi takvime göre arefe günü öğleden sonra başlar ve dördüncü günün akşamına kadar sürer. Yani Kurban Bayramı tatili dört buçuk gündür. Bu sene ise arefe gününün 31 Ağustos’a gelmesi ile Kurban Bayramı tatili uzatılacak mı sorusu sıkça soruluyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle resmi tatil. Bu nedenle 31 Ağustos 2017 arefe gününün de tam gün tatil ilan edilmesi bekleniyor. Eğer böyle olursa Kurban Bayramı tatili kaç gün sorusunun cevabı altı gün olacak. Eğer devlet tarafından 28 Ağustos Pazartesi ve 29 Ağustos Salı günleri de tatil ilan edilirse Kurban Bayramı tatili 10 gün olacak.
Kurban Bayramı hangi gün başlıyor?
Kurban Bayramı hangi gün başlıyor diye merak edenlere de cevap verelim. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açıkladığı dini takvime göre Kurban Bayramı 31 Ağustos 2017 tarihinde arefe ile birlikte başlıyor. Kurban Bayramı’nın 1. Günü ise 1 Eylül 2017. Kurban Bayramı’nın dördüncü ve son günü ise 4 Eylül 2017. 
 

Gözden Kaçırmayın