Ana Sayfa GENEL Kurban Bayramı’nda hangi yollar ücretsiz 

Kurban Bayramı’nda hangi yollar ücretsiz 

Kurban Bayramı’nda hangi yolların ücretsiz olduğu ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yürürlüğe giren ve Resmi Gazete’de yayımlananan kararname ile belli oldu.Peki Bayramı’nda hangi yollar ücretsiz? İşte sorunun cevabı…

Kurban Bayramı’nda ücretsiz olan yollar hangileri?

Kurban Bayramı’nda hangi yollar ücretsiz merakını da beraberinde getirdi. Resmi Gazete de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile otoyol ve köprülerden ücretsiz olanların Ramazan Bayramı’nda da ücretsiz olanların aynısı olduğu doğrultusunda. Buna göre Karayolları Genel Müdürlüğü’nün bünyesindeki tüm otoyolların, köprü ve tünellerin tamamı ücretsiz olacak. 

Yavuz Sultan Selim Köprüsü bayramda ücretsiz mi? 

Yavuz Sultan Selim Köprüsü bayramda ücretsiz mi diye merak edenler Google’da sıkça arama yapıyor. Biz de bu sorunun cevabını sizler için araştırdık. Yavuz Sultan Selim Köprüsü veya bilinen adıyla üçüncü köprü Karayolları Genel Müdürlüğü’ne bağlı değil. Yap-işlet-Devret yöntemi ile hizmete giren bu köprü bayramda ücretli. 

YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ GEÇİŞ ÜCRETLERİ İÇİN TIKLAYIN

Avrasya Tüneli Bayramda ücretsiz mi? 

Avrasya Tüneli bayramda ücretsiz mi sorusu tatili İstanbul’da geçiren vatandaşlar tarafından sıkça soruluyor. Yine yap-işlet-devret modeli ile hizmete giren bir yol olan Avrasya Tüneli de bayramda ücretli olacak. 

AVRASYA TÜNELİ GEÇİŞ ÜCRETLERİ İÇİN TIKLAYIN

Osmangazi Köprüsü Bayramda ücretsiz mi? 

Osmangazi Köprüsü bayramda ücretsiz mi sorusu tatile çıkarken bu yolu kullanacak olan kişiler tarafından merak ediliyor. Osmangazi Köprüsü, yap-işlet-devret modeli ile hizmete girdi. Bu nedenle Osmangazi Köprüsü bayrdam ücretsiz olan otoyol ve köprüler arasında yer almıyor. 

OSMANGAZİ KÖPRÜSÜ GEÇİŞ ÜCRETLERİ İÇİN TIKLAYIN

Kurban bayramı tatili kaç gün? Kurban bayramı tatili ne zaman başlıyor?

Kurban Bayram’ı kaç gün tatil sorusunun cevabını da merak edenler için vereim. 2018 yılında kurban Bayramı tatili 17 Ağustos 2018 Cuma gününden itibaren başlayıp 26 Ağustos 2018 Pazartesi sabaha karşı sona erecek şeklinde ayarlandı ve buna göre 9 gün süreceği belirlendi.

Gözden Kaçırmayın