Ana Sayfa GENEL MEB 2018 Sözleşmeli Öğretmenlik atama sonuçları açıklandı. Sözleşmeli öğretmenlik sonuçları sorgulama ekranı...

MEB 2018 Sözleşmeli Öğretmenlik atama sonuçları açıklandı. Sözleşmeli öğretmenlik sonuçları sorgulama ekranı atama meb  gov tr

MEB 2018 Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları açıklandı. Atanan sözleşmeli öğretmenler, nereye atandıklarını nasıl öğrenecekler? Atanan öğretmenlerden hangi belgeler istenecek? Sözleşmeli öğretmenler ne iş yapacak? Tüm bu soruların cevabını haberimizde okuyabilirsiniz. 

MEB 2018 Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları belli oldu. Geçtiğimiz aylarda Milli Eğitim Bakanlığı okullarında görev almak için başvuran ve mülakatlara giren öğretmen adayları arasından atama tercihlerini tamamlayan öğretmen adayları arasından 20 bin kişi atandı. Elektronik ortamda 20 farklı tercih yapan adaylar, nereye atandıklarını Sözleşmeli Öğretmen Atama Sonuçları Sorgulama Ekranını kullanarak öğrenebilecekler.  Sorgulama ekranına atama meb gov tr adresinden veya aşağıdaki linki tıklayayarak ulaşabilirsiniz. 

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMA SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ADAYLARINDAN HANGİ BELGELER İSTENECEK? 

MEB 2018 Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçlarına göre atanan öğretmen adayları hangi belgeler ile başvuracak? Atamaları kendilerine bildirilen öğretmen adayları, tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde görevlerine başlayacaklar.

MEB 2018 Sözleşmeli Öğretmenlik atama sonuçlarına göre göreve başlama hakkı elde eden öğretmen adaylarından istenecek belgeler ise şöyle sıralandı. 

-Son altı ay içerisinde çekilmiş, 6 adet vesikalık fotoğraf. 

– İl Milli Eğitim Müdürlüklerinden temin edilecek mal bildirim formu

– Elektronik başvuru formunun onaylı örneği

-Başvuru sırasında “Pedagojik Formasyon Belgesi” yerine resmi yazı ibraz edenlerden “Pedagojik Formasyon Belgesi”

-Tam teşekkülü bir hastaneden alınmış olan ve kişinin sağlık yönünden öğretmenlik yapmasına engel bir sorunu olmadığını gösteren sağlık kurulu raporu.

Gözden Kaçırmayın