Ana Sayfa GENEL Müge Anlı kayıp altınların sahibini buldu

Müge Anlı kayıp altınların sahibini buldu

Müge Anlı kayıp altınların sahibini buldu. Beyoğlu’nda taksicilik yapan Cemal Kocatepe, aracında unutulan 105 bin TL nakit para ve altınların sahibini bulması için Mügen Anlı’dan yardım istedi. Müge Anlı ve ekibinin dört gün süren arayışları sonuç verdi. Altınların, 73 yaşındaki Tülin Hanım ve  43 yaşındaki oğlu Tolga Bey’e ait olduğu öğrenildi. Fakat hikaye sanıldığının aksine büyük bir dramı da ortaya çıkardı.

Dedektif gibi iz süren Mügen Anlı ve ekibi ilk olarak güvenlik kameralarından anne oğlun gittiği yerleri tek tek inceledi. En son bir çilingirde anahtar yaptırdıklarını öğrenen ekip, buradan adresi alarak anne oğlun evlerine gitti. Parkinson hastası anne ve psikolojik rahatsızlıkları olan oğlu ekibi eve almadı. Apartman görevlisi, anne oğlunun rahatsız olduklarını, eve daha önce belediyenin gelip temizlik yaptığını anlattı.

Sosyal Hizmetler’e anne oğlun durumu bildirildi ve savcılık izniyle eve girildi. Eve giren ekip evde ilginç eşyalarla ve kötü bir kokuyla karşılaştı. Ailenin ellerine geçen her şeyi biriktirdikleri de herkesi şaşırttı.  Her şeyin karmakarışık ve kir içinde olduğu ev yaşanamayacak bir haldeydi. Olayın çözümlenmesiyle anne Tülin Hanım ve oğlu Tolga’nın daha önce bir turistlik eşya dükkanı işlettikleri öğrenildi. Tolga’nın daha önce intihara kalkıştığı babasının ise bu yüzden kalp krizi geçirip hayatını kaybettiği bilgisine ulaşıldı.

Parkinson hastası olan anne Tülin Hanım ve Mimar Sinan Üniversitesi İç Mimarlık bölümü mezunu olan oğlu Tolga Sosyal Hizmetler görevlileri tarafından tedavi altına alındılar. 

Gözden Kaçırmayın