Ana Sayfa GENEL Netflix'in milyonların merakla beklediği dizisini (Stranger Things) Sadettin Teksoy tanıtıyor

Netflix'in milyonların merakla beklediği dizisini (Stranger Things) Sadettin Teksoy tanıtıyor

Netflix milyonların merakla beklediği dizisine (Stranger Things) Sadettin Teksoylu tanıtım çekti. İlk sezonu 2016’nın Temmuz ayında bir Netflix geleneği olarak tek seferde yayınlanan dizi büyük ilgi görmüştü. 80’lerin unutulmaz korku ve gerilim filmlerine benzetilen Stranger Things’in ilk sezonu büyük bir gizemle bitmişti ve o günden beri özellikle genç hayranları tarafından merakla bekleniyordu. I

STRANGER THİNGS’IN IMDM NOTU 8.9
IMDB listesinde 8.9 gibi oldukça yüksek bir nota sahip olan Stranger Things’de (Tuhaf Şeyler) küçük oyuncular oyuncular Finn Wolfhard ve Millie Bobby Brown’ın yanı sıra Hollywood’un güzel yıldızı Winona Ryder ve tecrübeli aktör David Harbour önemli rolleri paylaşıyorlar. Stephen Spielberg’in efsanevi filmi E.T. ve bir korku klasiği olan ‘Elm Sokağı’nda Kabus’ gibi 80’lerin bilimkurgu ve korku klasiklerine saygı duruşunda bulunmayı ihmal etmeyen dizi, Hawkins isimli küçük bir kasabada geçiyor. Hawkins’te küçük bir kız çocuğu kaybolunca, gizli deneyler, korkutucu doğaüstü güçler ve tuhaf bir küçük kızın da parçası olduğu büyük bir gizem ortaya çıkıyor.

Stranger Thingsin merakla beklenen ikinci sezonunun bütün bölümleri, 27 Ekim tarihinde, yani bugün tek bir kerede yayınlanacak. Dizilerin tüm bölümlerini abonelerinin karşısına tek bir seferde çıkarmak bir Netflix geleneği olarak biliniyor. 

SADETTİN TEKSOY GİZEM DİZİSİNİN GİZEMLİ ADAMI
Türkiye’de oldukça büyük ilgi çeken 3 dakikalık tanıtım filminde ise Türkiye’nin gizem efsanesi olarak hatırlanan Sadettin Teksoy, kaybolan küçük kız çocuğu Eleven’ın izini bulmaya çalışıyoor ve gizemli ve korkunç canavarla yüzleşiyor. 200’li yılların başlarında yaptığıu “Teksoy Görevde”, “Sırlara Yolculuk”, “Sırların Efendisi” gibi programlarla Türkiye’de bir televizyon efsanesi haline gelen SadettinTeksoy’un bu tantımda kullanılması, Netflix’in yerel kodları’ kullanarak hedef kitleye doğru pazarlama yötemleriyle ulaşabilmesinin kanıtı olarak gösteriliyor. Tanıtımın metni ise şöyle:
Hawkins’te her şey gittikçe tuhaf bir hal almıştır. Araştırmacı gazeteci Sadettin Teksoy, Hawkins’te yaşanan bu Stranger Things gizemini çözmek için olay yerine doğru yola çıkar.

BARIŞ MANÇO’NUN UNUTULMAZ ŞARKISI DÖNENCE DE KULLANILMIŞTI
Stranger Things’in birkaç gün önce yayınlanan bir önceki tanıtım filminde de Barış Manço’nun unutulmaz şarkısı Dönence müzik olarak kullanışmış ve o tanıtım filmi de Türkiye’de büyük ilgi görmüştü.
İşte Stranger Things’in Dönece’nin kullanıldığı ilk tanıtım filmi…

SADETTİN TEKSOY KİMDİR?
1952 doğumlu olan Sadettin Teksoy Vsadettin teksoyefa Lisesi’nden mezun oldu. Gazeteciliğe, 1972 yılında Haftasonu gazetesinde magazin muhabiri olarak başladı. 2 yıl sonra aynı grubun lokomotif yayın organı Hürriyet’e geçti. Irak-İran Savaşı’nı her iki cepheden izledi. Bağdat’ta İran savaş uçaklarının bombaladığı petrol rafinerisinde sırtından yaralandı. 1980 yılında Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin ile görüşen ilk gazeteci oldu. Hürriyet gazetesinin haber merkezinde 16 yıl süreyle savaş, özel haber ve polis muhabiri olarak görev yaptı. Çok sayıda yazı dizisi hazırladı. 1990 yılında televizyon haberciliğine atıldı ve Uğur Dündar’ın yapımcılığındaki Hodri Meydan programında özel haber muhabiri olarak çalıştı. İngilizce ve Arapça bilen Teksoy, 1992 yılında Hürriyet Gazetesi’nden emekli oldu.

1992 yılında, Star TV Haber Merkezi’ne transfer oldu. Bu bölümde 2 yıl süreyle, özel haber muhabirliği yaptıktan sonra, 1994’te kendisini ülke çapında ünlü bir TV yapımcısına dönüştüren, “Teksoy Görevde” programını hazırlamaya başladı. Yurt içinden ve dışından ilginç, sıra dışı ve gizemli kişileri ya da mekânları, kendine özgü sunumuyla izleyicilere tanıttığı bu program, Star TV’de kesintisiz olarak 5 yıl boyunca yayınlandı. Yayınlanan her programı izlenme rekorları kırdı.

1999 ile 2002 yılları arasında medyada farklı görevler alan ve bu arada da Show TV Haber Merkezi’nde çalışan Teksoy, o yıldan itibaren kendisiyle özdeşleşen programı “Teksoy Görevde”yi bir kez daha hazırlamaya başladı. “Teksoy Görevde”, 2002-2006 yılları arasında kısa süreli kesintilerle Star TV’de yayınlanmayı sürdürdü. “Sırlara Yolculuk” adlı programı da sunan Teksoy, daha sonra yapımcı ve sunuculuğunu üstlendiği “Sırların Efendisi” adlı büyük beğeni toplayan programı hazırladı.

Evli ve Efe adlı bir erkek çocuk babası olan Sadettin Teksoy, çeşitli basın meslek ödüllerinin sahibidir.

Ekip çalışması şeklinde gerçekleşen televizyon haber programcılığında, Türk medyasının oldukça deneyimli isimlerinden biri olan, Sadettin Teksoy bugüne kadar, Ali Murat Güven, Cem Sertesen, Tamer Türedi, Cengiz İzgi, Yasemin Yalçın Bozkurt ve Fatih Polat gibi genç kuşak gazetecilerle birlikte çalışmış ve bu isimler, sonraki meslek yaşamlarında, gerek yazılı basın, gerekse televizyonlarda sıra dışı projelere imza atmıştır. Teksoy Yapım şirketinin sahibi Sadettin Teksoy, halen iddialı dizi, program ve yarışma programları yapmaktadır.
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
İsminizi buraya girin

Gözden Kaçırmayın