Ana Sayfa GENEL Sabrina Gonzalez Pasterski kimdir? Harvard: "İşte yeni Albert Einstein"

Sabrina Gonzalez Pasterski kimdir? Harvard: "İşte yeni Albert Einstein"

Sabrina Gonzalez Pasterski kimdir sorusuna bundan böyle Harvard üniversitesi madem ki onu yeni Albert Einstein (Bizim Türkçe yazımımızla Aynştayn🙂 olarak açıkladı cokokunan.com olarak bize de onu tanıtmak düşer.
Öncelikle şunu söyleyelim: Harvard Üniversitesi, Sabrina Gonzalez Pasterski’yi yeni çağın yaşayan Albert Einstein’ı olarak kabul etmeye hazır olduğunu açıkladı. Dünyanın en zeki adamının yerine ilk kez bir isim konulmuş oldu, hem de Harvard tarafından.

SABRINA GONZALEZ PASTERSKI KİMDİR?

Sabrina Gonzalez Pasterski 3 Haziran 1993 yılında Chicago’da doğmuş. Amerikalı Fizikçi, daha 14 yaşındayken kendi tek motorlu uçağını yapmış ve Michigan Gölünü’de kendi uçağıyla geçmeyi başarmış.
Sabrina Gonzalez Pasterski şimdilerde 24 yaşında ve Harvard Üniversitesi’nde çalışmalarını sürdürüyor.

Sabrina Gonzalez Pasterski bu fotoğrafta 14 yaşında ve yaptığı uçak teknik olarak kusursuz kabul edildi.

Sabrina Gonzalez Pasterski sigara içmiyor, alkol kullanmıyor ve kendisi şu açıklamayı da yapıyor: “BUgüne kadar hiç erkek arkadaşım da olmadı. Fizik çalışmaktan ve gizemleri çömekten daha büyük keyif aldığım bir şey yok. Harvard benim için büyük şans. Tüm kapıları ardına kadar açtılar bana. Akademik olarak sonsuz bir özgürlükte çalışıyorum.”

SABRINA GONZALEZ PASTERSKI UZAYDA

Bu tabii ki mecazi bir başlık. Sabrina Gonzalez Pasterski uzunca bir süredir (ki daha 24 yaşında ama doğduğundan beri fizikçi olduğunu ve Harvard‘da fizik çalışmaları yürüttüğünü düşünürsek uzunca bir süredir diyebiliriz sanırım) uzay, kuantum fiziği, uzay zamanının dünyadaki zamana etkisi, yerçekiminin zamana etkileri ve uzaydaki dizilime etkileri ve kuantum çekim döngüsü üzerine çalışıyor.
Sabrina Gonzalez Pasterski kimdir sorusuna bir cevabımız daha var. Anti sosyal medya insanı. “Sosyal medyaya girmiyorum, kuantum açısından bir şey ifade etmiyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
İsminizi buraya girin

Gözden Kaçırmayın