Ana Sayfa GENEL Sabrina Gonzalez Pasterski kimdir? Harvard: "İşte yeni Albert Einstein"

Sabrina Gonzalez Pasterski kimdir? Harvard: “İşte yeni Albert Einstein”

Sabrina Gonzalez Pasterski kimdir sorusuna bundan böyle Harvard üniversitesi madem ki onu yeni Albert Einstein (Bizim Türkçe yazımımızla Aynştayn🙂 olarak açıkladı cokokunan.com olarak bize de onu tanıtmak düşer.
Öncelikle şunu söyleyelim: Harvard Üniversitesi, Sabrina Gonzalez Pasterski’yi yeni çağın yaşayan Albert Einstein’ı olarak kabul etmeye hazır olduğunu açıkladı. Dünyanın en zeki adamının yerine ilk kez bir isim konulmuş oldu, hem de Harvard tarafından.

SABRINA GONZALEZ PASTERSKI KİMDİR?

Sabrina Gonzalez Pasterski 3 Haziran 1993 yılında Chicago’da doğmuş. Amerikalı Fizikçi, daha 14 yaşındayken kendi tek motorlu uçağını yapmış ve Michigan Gölünü’de kendi uçağıyla geçmeyi başarmış.
Sabrina Gonzalez Pasterski şimdilerde 24 yaşında ve Harvard Üniversitesi’nde çalışmalarını sürdürüyor.

Sabrina Gonzalez Pasterski bu fotoğrafta 14 yaşında ve yaptığı uçak teknik olarak kusursuz kabul edildi.

Sabrina Gonzalez Pasterski sigara içmiyor, alkol kullanmıyor ve kendisi şu açıklamayı da yapıyor: “BUgüne kadar hiç erkek arkadaşım da olmadı. Fizik çalışmaktan ve gizemleri çömekten daha büyük keyif aldığım bir şey yok. Harvard benim için büyük şans. Tüm kapıları ardına kadar açtılar bana. Akademik olarak sonsuz bir özgürlükte çalışıyorum.”

SABRINA GONZALEZ PASTERSKI UZAYDA

Bu tabii ki mecazi bir başlık. Sabrina Gonzalez Pasterski uzunca bir süredir (ki daha 24 yaşında ama doğduğundan beri fizikçi olduğunu ve Harvard‘da fizik çalışmaları yürüttüğünü düşünürsek uzunca bir süredir diyebiliriz sanırım) uzay, kuantum fiziği, uzay zamanının dünyadaki zamana etkisi, yerçekiminin zamana etkileri ve uzaydaki dizilime etkileri ve kuantum çekim döngüsü üzerine çalışıyor.
Sabrina Gonzalez Pasterski kimdir sorusuna bir cevabımız daha var. Anti sosyal medya insanı. “Sosyal medyaya girmiyorum, kuantum açısından bir şey ifade etmiyor.”

Gözden Kaçırmayın

OKTAY RIFAT HOROZCU KİMDİR?

Oktay Rıfat Horozcu’nun hayatına değinecek olursak 10 Haziran 1914 yılında Trabzon’da doğmuştur. Ankara Hukuk Fakültesini bitirmiştir. Paris’de 3 yıl boyunca Siyasal Bilgiler Fakültesinde öğrenim görmüştür.  

LEYLA ERBİL KİMDİR?

Leyla Erbil 12 Ocak 1931 İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Babası denizci olduğu için dünya gezilerinde katılarak birçok kültürün görgüsü ile iç içe büyüdü....

VEDAT TÜRKALİ KİMDİR?

Vedat Türkali, 13 Mayıs 1919 Samsun doğumludur. Türk senarist, şair ve roman yazarı olan Vedat Türkali’nin asıl adı Abdulkadir Pirhasan’dır. Samsun lisesinde okuduktan...

LATİFE TEKİN KİMDİR?

Latife Tekin 1957 yılında Kayseri Bünyan'da dünyaya gelmiştir. 9 yaşında iken ailesi ile birlikte İstanbul'a taşınmıştır.  Beşiktaş kız lisesinde okuduktan sonra İstanbul telefon...

MELİH CEVDET ANDAY KİMDİR?

Melih Cevdet Anday, 13 Mart 1915 de İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Çocukluk yılları Kadıköy’de geçen Anday, lise eğitimini ise Ankara’da tamamlamış ve burada...