Ana Sayfa GENEL Sosyal medyanın "turistik" altını dağıtıldı

Sosyal medyanın “turistik” altını dağıtıldı

Marketing Türkiye ve BoomSonar iş birliğiyle hayata geçen Social Media Awards ödülleri dağıtıldı. Yarışmada sektörün saygın isimlerinden oluşan jüri, BoomSonar’ın “Sosyal Medya Marka Endeksi” verilerini kullanarak, 1 Nisan 2016 – 31 Mart 2017 tarihleri arasında yayınlanmış en başarılı işleri ödüllendirdi.
Social Media Awards Turkey, iki bölümden oluşuyor; Jüri Ödülleri ve SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri.
Jüri ödülleri, 25 kategoriye başvuru yapan çalışmalar arasından kapsamlı kriterlerle değerlendirilerek verildi. SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri ise 50’ye yakın farklı sektörlerden markaların geçmişe dönük performanslarının analitik olarak sıralanmasıyla belirlendi. 
Başkanlığını ünlü reklamcı Ahmet Pura’nın yaptığı organizasyonda çok sayıda kreatif ajans ve marka yarıştı.
Özellikle krizden güçlü firmalarla çıkmaya çalışan Turizm sektörü ise yaza girilen bu aylarda ciddi bir rekabete sahne oldu. Aktif sosyal medya pazarlama stratejisi kullanan Jolly Tur, gecede ipi göğüsleyen marka oldu.
Altın, gümüş ve bronz ödüllerin verildiği gecede Marketing Awards Altın ödülü Jolly Tur’a verildi.

Jüri uzman isimlerden oluştu
Yarışmaya katılan projelerin başvurularını değerlendiren ve kazananları belirleyen jüride sosyal medya ve dijital ajanslardan reklamverenlere, sosyal medya fikir önderlerinden akademisyenlere, derneklerden sosyal medya ağlarının temsilcilerine, medya satın almadan reklam ve PR ajanslarına kadar pek çok sektör paydaşının temsilcileri yer aldı.
 

Gözden Kaçırmayın