Ana Sayfa GENEL Suçüstü yakalandı! 'Evde başka paralar da var' deyince...

Suçüstü yakalandı! 'Evde başka paralar da var' deyince…

Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde dün yaşanan olayda, Batıkent Polis Merkezi Amirliğini arayan H.E., ev telefonunu arayan kişinin kendisini savcı olarak tanıtarak terör örgütlerinin banka hesaplarını ele geçirdiğini belirtip 4 bin TL parasıyla ziynet eşyalarını aldığını söyledi. 

İhbar üzerine harekete geçen Yenimahalle Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, H.E.’nin evine giderek, yaşlı kadının dolandırıcılarla tekrar irtibata geçmesini sağladı. H.E.’nin polis ekiplerinin yönlendirmesiyle, “Evde başka paralar da var” demesi üzerine dolandırıcılar, polisin tuzağına yakalandı. H.E.’nin telefonda konuştuğu kişinin “Polis arkadaş parayı gelip alacak” şeklindeki ifadesinin adından adrese gelen Y.G., suçüstü yakalandı.

Y.G.’nin yapılan sorguda para ve altınları Eryaman’daki günübirlik evde saklandıklarını söylemesinin ardından, gidilen adreste herhangi biri bulunamazken 2 bin 500 TL para, 2 metre altın zincir, 2 altın kolye, 1 altın künye, 1 çeyrek altın, 4 altın yüzük, 2 çift altın küpe ele geçirildi. Bulunan para ve eşyalar geçici olarak muhafaza altına alındı. Y.G. ise alınan doktor raporundan sonra Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliğine teslim edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
İsminizi buraya girin

Gözden Kaçırmayın

MİTHAT CEMAL KUNTAY KİMDİR?

Mithat Cemal Kuntay 1885 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. 1956 yılında ise İstanbul da yaşamını kaybetti. Bir tek romanı olan Üç İstanbul ile büyük...

MEHMET KAPLAN KİMDİR?

Mehmet Kaplan 5 Mart 1915 yılında Eskişehir Sivrihisar'da dünyaya geldi. Ortaöğrenimini Eskişehir'de tamamladı. İstanbul Öğretmen Okulu Türk Dili ve Edebiyatından mezun oldu. Önce...

MEHMED FUAD KÖPRÜLÜ KİMDİR?

Mehmed Fuad Köprülü, 4 Aralık 1890 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Edebiyat ve tarih alanında ilerlemek için hukuk öğrenimini yarıda bırakmıştır. 1909 yılında Fecr-i Ati topluluğuna...

ZİYA OSMAN SABA KİMDİR?

Ziya Osman Saba, 30 Mart 1910 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir.Yedi Meşaleciler Hareketinin kurucularındandır. Şair olarak ün kazanan edebiyatçı yazar, küçük hikaye türünde de eserler vermiştir. 

TEVFİK FİKRET KİMDİR?

Tevfik Fikret 1867 yılında İstanbul Kadırga’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi Mehmet Tevfik’tir. 12 yaşında iken öksüz kalan Tevfik Fikret Mahmudiye Rüştiyesi’nde okumuştur.