Ana Sayfa GENEL Ülke şokta: Ölü sayısı 66'ya çıktı!

Ülke şokta: Ölü sayısı 66'ya çıktı!

Meksika’da başkent Meksiko’nun 100  kilometre kuzeyindeki Tlahuelilpan kasabası yakınlarında boru hattındaki  çatlaktan sızan petrolün alev alması sonucu patlama yaşandı. 

Meksika devlet petrol şirketi Petroleos Mexicanos’tan (Pemex) yapılan  açıklamada, patlamada boru hattından sızan akaryakıtı toplamak için çevrede  toplanan 21 kişinin hayatını kaybettiği, 71 kişinin ise ağır yaralandığı  belirtildi.

Ancak son olarak açıklama yapan Hidalgo Valisi, kayıtlı ölü sayısının 66’ya yükseldiğini dünyaya duyurdu. Vali Omar Fayad, 76 kişinin de yaralı olduğunu bildirdi.

Geçen hafta Meksiko eyaletinde vatandaşların üzerinde çatlaklar oluşan  boru hattından sızan petrolü plastik leğenlere ve şişelere doldurduğu görüntüler  hafta sonu sosyal medyada yayılmıştı.

Devlet Başkanı Lopez Obrador, akaryakıt sıkıntısının boru hatlarından  yapılan hırsızlıkla mücadelenin sonucu olduğunu belirterek vatandaşlardan sabırlı  olmalarını istemişti.

1 Aralık 2018’de yemin ederek göreve başlayan yeni Devlet Başkanı  Obrador, devlete ait boru hatları ve akaryakıt depolarından yapılan hırsızlıkla  mücadele etme sözü vermişti.

Obrador, suç şebekelerinin boru hatlarına açtıkları deliklere kaçak  musluklar yerleştirerek hatlar üzerinde depolar kurduğunu ifade etmişti.

Akaryakıt hırsızlarıyla mücadele için bazı boru hatlarının kapatılması  talimatı veren Obrador, “Bakalım ilk önce kim yorulacak, yakıt hırsızları mı, biz  mi?” diyerek bu duruma daha fazla göz yumulmayacağını vurgulamıştı.

Ülkede devlete ait boru hatları ve akaryakıt depolarından yapılan  akaryakıt hırsızlığının maliyetinin yılda 3 milyar dolara ulaştığı tahmin  ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
İsminizi buraya girin

Gözden Kaçırmayın

OKTAY RIFAT HOROZCU KİMDİR?

Oktay Rıfat Horozcu’nun hayatına değinecek olursak 10 Haziran 1914 yılında Trabzon’da doğmuştur. Ankara Hukuk Fakültesini bitirmiştir. Paris’de 3 yıl boyunca Siyasal Bilgiler Fakültesinde öğrenim görmüştür.  

LEYLA ERBİL KİMDİR?

Leyla Erbil 12 Ocak 1931 İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Babası denizci olduğu için dünya gezilerinde katılarak birçok kültürün görgüsü ile iç içe büyüdü....

VEDAT TÜRKALİ KİMDİR?

Vedat Türkali, 13 Mayıs 1919 Samsun doğumludur. Türk senarist, şair ve roman yazarı olan Vedat Türkali’nin asıl adı Abdulkadir Pirhasan’dır. Samsun lisesinde okuduktan...

LATİFE TEKİN KİMDİR?

Latife Tekin 1957 yılında Kayseri Bünyan'da dünyaya gelmiştir. 9 yaşında iken ailesi ile birlikte İstanbul'a taşınmıştır.  Beşiktaş kız lisesinde okuduktan sonra İstanbul telefon...

MELİH CEVDET ANDAY KİMDİR?

Melih Cevdet Anday, 13 Mart 1915 de İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Çocukluk yılları Kadıköy’de geçen Anday, lise eğitimini ise Ankara’da tamamlamış ve burada...