Ana Sayfa GÜNCEL İLKER CUMBUL TRAFİK KAZASI TELEFERİK KULLANIMI İLE AZALIR

İLKER CUMBUL TRAFİK KAZASI TELEFERİK KULLANIMI İLE AZALIR

İlker Cumbul, trafik kazası nedeniyle yaşanan can, mal ve vakit kaybının teleferik kullanımı ile azaltılabileceğini söyledi. Bursa Teleferik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İlker Cumbul, şehir içi ulaşımda hızlı, konforlu ve ekonomik bir ulaşım olan teleferik kullanımının artması gerektiğini belirterek, “insanlar daha konforlu bir seçenek sunulursa kendi otomobilleri yerine toplu taşımayı tercih ediyor. Yola çıkan araç azaldıkça ana yollarda yoğunluğun artmasına neden olan küçük kazalar azalıyor” dedi. 

İLKER CUMBUL TRAFİK KAZASI YOĞUNLUĞUN NEDENLERİNDEN BİRİSİ

İlker Cumbul trafik kazası sebebiyle başta nüfus yoğunluğunun fazla olduğu şehirlerde ciddi sorun yaşandığını söyleyerek bunun büyük bir vakit kaybına sebep olduğunu söyledi. “İlk olarak uygun olan yoğun bölgelerde teleferik kullanımının özendirilmesi ile otomobil sayısını azalacağı için yaşanan kaza sayısında da düşüş” olacak diyen İlker Cumbul insanların da konforlu bir ulaşım aracına kavuşacağını belirtti. 

İlker Cumbul trafik kazası yaşanan şehirlerde yapılacak bir çalışma ile teleferik kullanımının artması ile trafikte boşa geçen zamanın da azalacağını söyledi. Türkiye’nin üç büyük şehrinde yapılan çalışmaların günün 17 gününü trafikte kaybettiğimizi gösterdiğini belirten Cumbul, bu kayıp zamanı geri kazanmanın mümkün olduğunu belirtti. 

İlker Cumbul trafik kazası sonucunda sadece zaman kaybı değil diğer bir yandan da büyük bir maddi kayıp oluştuğunu söyledi. Daha rahat, ekonomik ve hızlı  toplu taşıma ile trafik yoğunluğu nedeniyle yaşanan sorunların önüne geçilebileceğini söyleyen Cumbul, son yıllarda kalabalıklaşan ve trafiğin ciddi bir sorun haline geldiği Bursa’da teleferik ile 2014 yılından beri üç milyon kişinin taşındığını belirtti. Bu sayede teleferik bölgesinde trafik yoğunluğunun azaldığını ve kullanıcıların daha ekonomik bir ulaşım aracına da kavuştuğunu sözlerine ekleyen İlker Cumbul teleferik kullanımının yaygınlaşmasının trafik sorununun çözülmesini sağlayacağını söyledi. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
İsminizi buraya girin

Gözden Kaçırmayın