Ana Sayfa KİTAP ÖNERİLERİ Can almaya devam ediyor! Herhangi bir aşısı ya da ilaç tedavisi yok

Can almaya devam ediyor! Herhangi bir aşısı ya da ilaç tedavisi yok

Riyad gazetesinin sağlık kaynaklarına dayandırdığı haberde, başkent  Riyad ve Hamis Muşayt kentlerinde son 24 saat içinde corona virüsüne yakalanan 2  kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Yeni ölüm vakalarıyla birlikte Eylül 2012’den bu yana virüs nedeniyle  hayatını kaybedenlerin sayısının 775’e yükseldiği kaydedildi.

Suudi Arabistan başta olmak üzere Orta Doğu ülkelerinde görülen virüs,  akciğer ve böbrekleri tahrip ediyor. Bağışıklık sistemini çökerten virüsün uzun  süreli yakın temasla bulaştığı belirtiliyor. Kaynağı hakkında yeterli bilgi  olmayan virüse karşı henüz koruyucu aşı veya ilaç tedavisi bulunmuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
İsminizi buraya girin

Gözden Kaçırmayın

MİTHAT CEMAL KUNTAY KİMDİR?

Mithat Cemal Kuntay 1885 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. 1956 yılında ise İstanbul da yaşamını kaybetti. Bir tek romanı olan Üç İstanbul ile büyük...

MEHMET KAPLAN KİMDİR?

Mehmet Kaplan 5 Mart 1915 yılında Eskişehir Sivrihisar'da dünyaya geldi. Ortaöğrenimini Eskişehir'de tamamladı. İstanbul Öğretmen Okulu Türk Dili ve Edebiyatından mezun oldu. Önce...

MEHMED FUAD KÖPRÜLÜ KİMDİR?

Mehmed Fuad Köprülü, 4 Aralık 1890 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Edebiyat ve tarih alanında ilerlemek için hukuk öğrenimini yarıda bırakmıştır. 1909 yılında Fecr-i Ati topluluğuna...

ZİYA OSMAN SABA KİMDİR?

Ziya Osman Saba, 30 Mart 1910 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir.Yedi Meşaleciler Hareketinin kurucularındandır. Şair olarak ün kazanan edebiyatçı yazar, küçük hikaye türünde de eserler vermiştir. 

TEVFİK FİKRET KİMDİR?

Tevfik Fikret 1867 yılında İstanbul Kadırga’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi Mehmet Tevfik’tir. 12 yaşında iken öksüz kalan Tevfik Fikret Mahmudiye Rüştiyesi’nde okumuştur.