Ana Sayfa KÜLTÜR - SANAT Eski ramazan eğlenceleri Watergarden İstanbul ile yeniden yaşanıyor

Eski ramazan eğlenceleri Watergarden İstanbul ile yeniden yaşanıyor

Her şey değişiyor, yaşam şeklimiz önceki yıllara göre farklılaşıyor. Bu süreç, şehir hayatında kendini daha fazla hissettiriyor. Ancak bazı geleneksel dönemler var ki, herkes o zaman dilimi biraz daha özel, tılsımlı ve farklı yaşamak istiyor. Ramazan bizler için tam da böyle bir ay.

11 ayın sultanı olarak da tabir ettiğimiz bu günlerin, her şeyiyle özel ve güzel olmasını istiyoruz.Tabii hep duyduğumuz o cümleyle….’’Nerede kaldı o eski Ramazanlar’’. 

Çok uzağa ve geçmişe gitmeye gerek yok. O eski Ramazanlar için en doğru adres Watergarden İstanbul. Kendisine has tarzı, sıradışı  konseptiyle adından söz ettiren alışveriş merkezinin, bu özel ayı unutulmaz kılmak için düzenlediği etkinliklerle genç, yaşlı herkes eğlenceye doyuyor.

Festival çadırında  nostaljik bir Ramazan

Nostaljik bir Ramazan konseptini yaşamak isteyenlerin tüm seçenekleri bulabileceği Watergarden İstanbul’da, geleneksel bir atmosfer yaratılmış. Haftanın belli günlerinde, o heyecanla beklenen iftar saati öncesinde havuz çevresinde semazen gösterilerini izleyebilirsiniz. Aynı keyfi lezzetli bir iftar sofrasının da ardından da yaşayabiliyorsunuz, yani gösteriyi kaçırdım diye üzülmeyin. Lezzet demişken, Gaziantep mutfağının efsane ismi Halil Usta’nın eşsiz Ramazan menüsü de kaçırılmayacak türden.

Geleneksel aktivitelerin birçoğu bu konseptin içinde yer alıyor. Ateşbaz gösterileriyle, suyun ve ışığın dansı birleşiyor ve görsel bir şölene dönüşüyor. Festival çadırı  o kadar keyifli ki  oyun alanları, satış stantları, müziğin işin içinde olduğu ve hediyelerin dağıtıldığı eğlenceli yarışmalar ve tabii ki Hacivat-Karagöz kukla oyunları bu çadırın içinde… Aynı zamanda atölye çalışmaları da etkinliklere dahil. Anlayacağınız bu Ramazan Watergarden İstanbul’da, büyükler günlük hayatın yoruculuğundan uzaklaşacak, gençler adrenalini yüksek saatler geçirecek ve çocuklar çok eğlenecekler. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
İsminizi buraya girin

Gözden Kaçırmayın

ABBAS SAYAR KİMDİR?

Abbas Sayar 21 Mart 1923'de Yozgat'ta doğmuştur. Liseyi bitirdikten sonra maddi imkansızlıklar nedeni ile üniversiteye gidemedi. Kısa süreli memurluk yaptı ve yedek subay...

CEMİL MERİÇ KİMDİR?

Cemil Meriç 12 Aralık 1916 yılında Hatay’da dünyaya gelmiştir. Liseyi Hatay Lisesi’nde okumuştur. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesini kazanmıştır. Ancak öğrenimini tamamlayamamıştır. Hatay’a dönmüştür.   

MEHMET EMİN YURDAKUL KİMDİR?

Mehmet Emin Yurdakul 13 Mayıs 1869 yılında İstanbul’da doğmuştur. Milli Edebiyat şiirinin öncüsüdür Yayınladığı Türkçe Şiirler isimli şiir dergisi ile çok önceden milli...

FAKİR BAYKURT KİMDİR?

Fakir Baykurt 15 Haziran 1929 yılında Burdur'da dünyaya geldi. Köylü bir ailenin çocuğuydu. 1948 yılında Gönen Köy Enstitüsünü bitirdi ve köy öğretmenliği...

HASAN ALİ TOPTAŞ KİMDİR?

Hasan Ali Toptaş dili kullanmadaki ustalığı ile eşsiz bir ziyafet sunan post modern edebiyatın en iyi temsilcilerinden biridir. 1958 yılında Denizli’nin Çal ilçesinde...