Ana Sayfa ÖZEL HABER Ceylin'in annesi Ayşe Yılmaz ilk kez konuştu

Ceylin’in annesi Ayşe Yılmaz ilk kez konuştu

Ceylin’in annesi Ayşe Yılmaz, Müge Anlı’nın ATV’deki programına şimdiki eşiyle birlikte katıldı. Şu anda 2 kızı daha olduğunu söyleyen, bir kız çocuğuna da 8 aylık aylık hamile olduğunu açıklayan Ayşe Yılmaz, kızını 7 yıldır görmediğini açıkladı. Ceylin Atik’in annesi kızının kaybolma haberini ise eve gelen sivil polislerden öğrenmiş: “Cumartesi günü saat dört civarında gizli polisler geldi, ‘Ceylin burada mı’ dediler. ‘Ben annesiyim ama burada değil’ dedim. ‘Bana annesi olarak bilgi verin, başına bir şey mi geldi’ deyince, ‘Hayır ama birkaç saattir kayıp, biz de onu arıyoruz’ dediler. Biz sorunca bilgi verdiler. Kalkıp eşimle hemen karakola gittik neler oluyor öğrenmek için.”

Ceyin’in annesi Ayşe Yılmaz Müge Anlı’nın programında açıklamalar yaptı

“7 SENEDİR HİÇ GÖRMEDİM TELEFONLA DA KONUŞMADIM”
Gözyaşları içinde açıklama yapan ve  “Ben ayrıldığımda kızım 4 yaşındaydı” diyen Ayşe Yılmaz’a Müge Anlı o kritik soruyu sordu: “Eğer çok özel değilse neden siz bakmadınız Ceylin’e?”
Anne Ayşe Yılmaz’ın bu soruya verdiği cevapsa şu oldu: “İlk eşimle anlaşamadık ayrıldık. Ceylin ilk eşimde kaldı. ‘Bende kalacak’ dedi. Ben çocuğumu 7 senedir görmediysm, psikolojisi bozulmasın, rahatı bozulmasın diye görmedim. Ama şimdi 7 sene sonra çocuğumun ölü olduğunu duydum. Allah benim çocuğumun başını yakanların da başını yaksın.”
Bu kadar süre içerisinde bir telefon konuşmasını bile yapıp yapmadıkları sorulduğunda Ayşe Yılmaz “Hayır hiç görüşmedik. Ama keşke yanında olsadım” dedi. Ceylin’in annesi olayın bir cinayet olduğuna inandığını da söyledi: “Ben Ceylin’in ölümünün kaza olduğuna inanmıyorum. Düşüp de bayılsa dahi, hastane var, ambulans var. Bir arayamazlar mıymış? Bu kadar mı vicdansızmış bu insanlar? Bunların insalıkla falan bir alakası yok.” 

RAHMİ ÖZKAN DAYANAMADI: “SEN DE ANNE ŞEFKATİ GÖSTERSEYDİN BE KIZIM”
Ayşe Yılmaz’ın “Keşke ben yanımda götürseydim Ceylin’i” demesinin üzerine programın daimi konuştu. “Bu ızdıraplı anında bunları söylemek istemiyorum ama 7 senedir sen de kızını arada bir arayıp da anne olarak şefkatini gösterseysin be kardeşim. Bu acı anında bunları söylemek istemiyorum aslında, başın sağolsun, Allah sabır versin ama annelik de bu değil. Kızı Amerika’da dahi yaşasan insan 7 senede 7 kere der ki yan ben kızımın yanına gideyim ya kızımı yaıma getirteyim” deyince Ayşe Yılmaz gene aynı cevabı verdi: “7 senedir görmediysem çocuğumun psikoloji bozulmasın diye…” 

CENAZESİNE KATILACAĞIM
Eski eşiyle hiçbir küskünlüğü olmadığını söyleyen Ayşe Yılmaz “Aile ile hiçbir dargınlığımız yok. Görüşmüyoruz ama dargın da değiliz. Benim onlara hiçbir lafım yok, onların bana hiçbir lafı yok. Tabii ki evladımın cenaze törenine katılacağım vecabını verdi!” 
 

Gözden Kaçırmayın