Ana Sayfa ÖZEL HABER İLKER CUMBUL TELEFERİK ÜLKE GENELİNDE KULLANILMALI

İLKER CUMBUL TELEFERİK ÜLKE GENELİNDE KULLANILMALI

İlker Cumbul, teleferik ulaşımının Türkiye’nin tamamında kullanılması için çalışmalara başladıklarını söyledi. Teleferik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İlker Cumbul, ekiplerin ülke genelinde uygun alanları tespit ederek teleferik kurulumu için gerekli fizibilite çalışmalarını yaptıklarını, ilerleyen zamanlarda araştırma sonuçlarının da yerel yönetimlerle paylaşılacağını söyledi. 

İLKER CUMBUL: TELEFERİK HEM EKONOMİK HEM DE ÇEVRECİ

İlker Cumbul, teleferik ile ulaşım sağlanması durumunda şehiriçi ulaşımda karayolu taşımacılığının yükünün azalacağını söyleyerek, “teleferik, düşük maliyetli ve konforlu bir ulaşım yöntemi” dedi. İlker Cumbul, teleferiğin diğer araçlar ile karşılaştırıldığı zaman çevreye de daha az zarar verdiğini söyledi. 

İlker Cumbul, toplu taşımada akaryakıt giderlerinin büyük bir maliyet oluşturduğunu belirtti. İlker Cumbul, “toplu taşımada akaryakıt önemli bir maliyet kalemi. Trafik yoğunluğu yaşanan bölgelerde yakıtın ciddi bir kısmını araç durduğu yerde harcıyor. Teleferik ile ulaşım ise çok daha ekonomik” dedi. 

İlker Cumbul, teleferik ile ulaşımın sadece düşük maliyetli ve hızlı toplu taşıma olarak görülmemesi gerektiğini de sözlerine ekledi. İlker Cumbul, “Teleferik kurulabilecek bölgeleri araştırırken bölgenin turistik zenginliklerini de göz önünde bulunduruyoruz. Teleferiği turistlere ziyaret ettikleri bambaşka bir açıdan görebilecekleri bir seyir terasına da dönüştürmek istiyoruz” dedi. 

İLKER CUMBUL: TELEFERİK İÇİN UYGUN NOKTALARI BELİRLİYORUZ

İlker Cumbul, teleferik ile ulaşımın sağlandığı Bursa, Antalya, Trabzon, Kahramanmaraş, Sakarya gibi illerde ilginin yoğun olduğunu söyledi. Sadece Bursa’da bugüne kadar üç milyondan fazla yolcunun teleferik ile taşındığını söyleyen İlker Cumbul, teleferik için uygun noktaların kısa bir süre sonra belirlenmiş olacağını ve ilgililerle de paylaşılacağını söyledi. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
İsminizi buraya girin

Gözden Kaçırmayın