Ana Sayfa ÖZEL HABER MEHMET CENGİZ CENGİZ HOLDİNG’TEN BİZ BİZE YETERİZ KAMPANYASINA 34 MİLYON TL 

MEHMET CENGİZ CENGİZ HOLDİNG’TEN BİZ BİZE YETERİZ KAMPANYASINA 34 MİLYON TL 

Mehmet Cengiz, Cengiz Holding Koronovirüs salgını ile mücadele kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlatılan “Biz Bize Yeteriz” kampanyasına 34 Milyon TL bağışlayarak katkıda bulundu. Mehmet Cengiz, Cengiz Holding ülkenin birçok noktasında toplum yararına yönelik çalışmaları ile de biliniyor. 

MEHMET CENGİZ CENGİZ HOLDİNG’TEN 34 MİLYON TL YARDIM

Mehmet Cengiz, Cengiz Holding tarafından yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” yardım kampanyası başta olmak üzere İstanbul Valiliği tarafından başlatılan “Vefa Kolileri” kampanyasında da üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirdikleri ifade edildi. Mehmet Cengiz, Cengiz Holding’in yardımlarının süreceği belirtilen açıklamada yapılan yardımın 34 Milyon TL’ye ulaştığı belirtildi. 

Mehmet Cengiz, Cengiz Holding’in bu doğrudan yardımı dışında Türkiye’nin hemen her köşesine yayılan iştirak şirketleri, ortalıkları aracılığı ile yapılan maddi ve ayni desteklerin de aynı hızla devam edileceğinin vurgulandığı açıklamada  “Zor ve tarihi günlerin yaşandığı süreçte, dayanışma ruhu içinde bu günleri de atlatacağımıza inancımız tam. Salgında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, tedavi altındaki vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz” ifadelerine yer verildi. 

MEHMET CENGİZ CENGİZ HOLDİNG’İN YARDIMLARI ÜLKEYİ SARIYOR

Mehmet Cengiz, Cengiz Holding’in “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” Kampanyasına yaptığı yardım ise ilk değil. Mehmet Cengiz, Cengiz Holding, eğitimden sağlığa birçok alanda yardım çalışmaları ile de biliniyor. Mehmet Cengiz, Cengiz Holding tarafından Rize Kalkandere’de yapılan Şaban Cengiz Gün Hastanesi bu çalışmalara sadece bir örnek. 2005 yılının Temmuz ayında başlanan inşaat çalışmaları 2006 Ağustos ayında sona erdi. Toplam 17 yatak kapasiteli hastanede sekiz oda bulunurken İç Hastalıklar, Radyoloji ve Kadın Doğum alanlarında hizmet veriliyor. Hastanede üç pratisyen hekim, üç sözleşmeli uzman, bir sözleşmeli diş hekimi görev yaparken 112 acil servise de bağlı olan 3 adet tam teçhizatlı ambulans bulunuyor. ​

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
İsminizi buraya girin

Gözden Kaçırmayın