Ana Sayfa ÖZEL HABER Supplementler ve supplement kürü nedir nasıl yapılır

Supplementler ve supplement kürü nedir nasıl yapılır

Supplementler nedir veya supplement kürü nedir deyince aklınızda bir şey canlanmıyorsa doğru haberdesiniz. Bir süredir (belki çok daha fazla bir süredir) yağ yakıcı ve kas yapıcı ürünlerin (aslında supplementler) peşinde koşuyorsunuz. Ama supplementler nedir supplement kürü nedir, protein tozu, protein bar nedir (nam-ı diğer protein çikolatası) bilmeyince işiniz zor.

Çalış çabala kas yoksa emin olun sıkı bir supplement kürüne ve supplementler‘e ihtiyacınız var. 

Bu arada en baştan supplementler hakkında belirtelim, supplement kürü sadece kaslarınızı korumaya, oluşturmaya, hacim kazanmaya ve yağ yakmaya yardımcı besinlerdir.
Supplementler tek başına işi çözmez ama onlarsız da hacim kazanma, yağ yakıcı, kas yapıcı olmaz.

SUPPLEMENT NEDİR SUPPLEMENT KÜRÜ NASIL YAPILIR
Öncelikle supplementler işe yaraması için vücutta yeterli su ve elektrolit olmalı.
Yoksa kaslar gereğinden fazla gergin oluyor ve sakatlanmaya açık oluyorlar. Saat başı en az bir bardak su içmek şart gibi.
Bu suyu içerken kas çalışmalarınıza sağladığı fayda açısından içine bir kaşık civarı protein tozu koymanız da ekstra katkı sağlar.
Supplementler‘in piyasada çakması çok, orijinal ürünler konusunda Türkiye’de onlarca mağazası da olan ve dünyanın en iyi ürünlerini Türkiye’ye getiren vitamin.com.tr sitesini öneririz. Paranız da kart güvenliğiniz de ürünler de garanti diye söylüyoruz. İnternet çöplüğünde reklam yapıp ikinci sınıf ürün satan çok. (Temiz iş yapanları tenzi ederiz tabii.)

SUPPLEMENTLER VE PROTEİN TOZU
Supplement kürü için anladınız ki su çok önemli. Peki içi boş su yeter mi? Hayır tabii ki. Sırada protein tozu, protein barlar yani protein var.
Kas yapıcı en kritik ürün tabii ki protein üzerine olanlardır. Bu arada supplementler ve supplement kürü için söylediğimiz hiçbir ürün ilaç değil, hepsi bitkisel, tarıma dayalı veya peynir altı suyu gibi hayvansal süt peynir temelli şeyler.
Protein demek kas demek neredeyse. Sadece protein diyeti yapan o kadar süper kaslı adam var ki bir bilseniz. 

SUPPLEMENT KÜRÜ VE AMİNO ASİT
Amino asit nedir derseniz, kabaca insan kasındaki minik tuğlalar diyebiliriz. İnsan vücudu bazı amino asitleri üretir ama isolösin, lösin, lysine, methionine, phenilalanine, histidine, threonine, triptofan ve valine üretemez. İsimleri bir garip olan bu saydıklarımızın hepsi amino asittir ve kasları tutmak, çalıştıktan sonra aslanlar gibi korumak için fena halde gereklidir. Amino asitleri body çalışan abiler topluca BCAA olarak tabir edilen ürünlerle alırlar. Girin demin bahsettiğimiz vitamin.com.tr’ye, orada türlü çeşit en garanti olanları var.
Demek ki su ve proteinden sonra supplement kürü için amino asit almalıyız yani üzerinde BCAA yazan bir kutu alışveriş de yapmış olmalıyız. Deli gibi çalışıp sonra bu kaslar geri gitsin istemez kimse. Saatlerce uğraşıp derede boğulmamak gerek.
Sapasağlam ve sağlıklı bir supplement kürü için amino asitler de şart yani. Protein normal yemeklerde de sıkça denk geldiğimiz bir şey kırmızı ette, yumurtada, soyada, tavukta, balıkta falan bolca var (tabii bunlar yetmez, protein tozu 3 kilo bifteğe eş değer desek fena benzetme olmaz.) 

SUPPLEMENTLER VE KREATİN
Bir supplement kürü için gerekli üçüncü ürün denebilir.  
Ağırlık çalışmaları zamanı vücut supplement olarak kreatine oldukça ihtiyaç duyar. Vücutta kreatin üretilse bile gerçek bir kas çalışması yapan sporcu gıda takviyesi arayan insan için şarttır, çünkü vücudun ürettiği yetmez.

Gözden Kaçırmayın