Ana Sayfa ÖZEL HABER Tuncay Özkan: “Şaban Sevinç bu alçaklığın hesabını verecek”

Tuncay Özkan: “Şaban Sevinç bu alçaklığın hesabını verecek”

Tuncay Özkan: “Şaban Sevinç bu alçaklığın hesabını verecek”

Habertürk TV’de yayınlanan Türkiye’nin Nabzı programında gazeteci Sevilay Yılman, CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan hakkında Halk Tv Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç’e dayandırdığı birtakım iddialarda bulundu. Yayına bağlanan Tuncay Özkan, iddiaları kesin bir dille yalanladı. Tuncay Özkan, Yılman’ın dile getirdiği Şaban Sevinç’in iddiaları için “Böyle alçakça rezilce bir komployu niçin yürüttüğünü ben de biliyorum, parti yönetimi de biliyor. Tabii ki Şaban Sevinç bunu size söylemişse bu alçaklığın hesabını verecek” dedi. 

Habertürk TV’de yayınlanan Türkiye’nin Nabzı programında gazeteci Sevilay Yılman önemli bir iddia ortaya attı. Yılman, CHP’nin gizli bir karar merkezinin olduğu ve bütün kararların bu merkezden alındığını açıkladı. Bu bilgiyi de bir gazeteci arkadaşının Tuncay Özkan’dan aldığını söyledi. İlk başta kaynağının ismini açıklamayacağını söyleyen Yılman, telefonla yayına bağlanan Tuncay Özkan’ın ısrarı ile bu ismin Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç olduğunu açıkladı. 

Habertürk yazarı Sevilay Yılman, programda Tuncay Özkan’ın bir gazeteci arkadaşına CHP’nin gizli bir karar merkezi olduğunu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu gizli merkezden gelen kararları MYK’ya getirdiği ve kararların bu şekilde alındığını anlattığını iddia etti. 

GAZETECİDEN GİZLİ TANIK UYGULAMASI
Bu iddialar üzerine Tuncay Özkan programa telefonla katılarak Sevilay Yılman’ı gazeteci olarak bile görmediğini ve bu haberlerin asılsız olduğunu savundu. İddiaları kesin bir dille yalanlayan, böyle bir konuşmanın geçmediğini söyleyen Özkan konuşmasına şöyle devam etti; “Ben çok gizli tanık uygulaması gördüm ama gazetecilerden gizli tanık uygulamasını ilk kez görüyorum. Hangi gazeteci, kim o kişi, bana söyleyin?”  Sevilay Yılman bu açıklama üzerine haber kaynağının Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç olduğunu açıkladı.

“ŞABAN SEVİNÇ BU ALÇAKLIIN HESABINI MAHKEMEDE VERECEK”
“Şaban Sevinç iftiracı yalancı bunu niçin söylediği de belli, Şaban Sevinç ile hiçbir şekilde böyle bir görüşmem olmadı” diyen Özkan, sözlerine şöyle devam etti,
“Şaban Sevinç, iftiracı, yalancı. Bunu ne için söylediği de belli Şaban Sevinç’in. Hiçbir şekilde Şaban Sevinç ile böyle bir görüşme olmadı. Şaban Sevinç, yalancının önde gideni. Bunun hesabını verecek, bunun hesabını her şekilde verecek. Mahkemede verecek. Böyle alçakça rezilce bir komployu ne için yürüttüğünü ben de biliyorum, parti yönetimi de biliyor. Tabii Şaban Sevinç bunu size söylediyse. Şaban Sevinç bunu size söylediyse bu alçaklığın hesabını verecek.”

ŞABAN SEVİNÇ DE PROGRAMA BAĞLANDI
Bu iddialar ve konuşmalar üzerine Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç telefona bağlanarak iddiaları doğruladı. 
Tuncay Özkan ile 27 Haziran’da görüştüklerini ve görüşme sırasında kendisine bu bilgileri verdiğini anlatan Sevinç, görüşmelerinde geçen konuşmaları şöyle aktardı,  “27 Haziran’da sabah 10 civarı Tuncay Özkan’ın odasında yaptığımız görüşmede, görüşmenin bir noktasında bana söylediği bir şey sevimsiz bir şeydi, benim açımdan tabii. Bana, ‘ben senin dostunum, arkadaşınım sakın yanlış anlama, bu kararı ben istemedim. Burada birtakım önemli kararlar alınıyor ve bir karar merkezi var kararlar orada alınıyor, sonra Genel Başkan onu MYK’ya getiriyor ve MYK’ dan geçiyor’ dedi.”

‘BU KİŞİLER PARTİLİ DEĞİL’ DEMEDİ
Programın moderatörü Didem Arslan Yılmaz’ın bu kişiler partili olmayan kişiler mi sorusu üzerine Şaban Sevinç, “Birebir görüşmemizde Tuncay Özkan ‘bu kişiler partili değil’ demedi. ‘Benim de daha çözemediğim gizli bir karar merkezi var’ dedi ve partinin karar organları dışında kararların alındığını ve Sayın Kılıçdaroğlu’nun MYK’da o kararları geçirdiğini ve kendilerinin de bu kararları kabul ettiklerini söyledi.

Gözden Kaçırmayın