Ana Sayfa SİNEMA - TELEVİZYON Tepkilerden sonra BKM'den 'Netflix' açıklaması

Tepkilerden sonra BKM’den ‘Netflix’ açıklaması

Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği “Organize İşler Sazan Sarmalı” filminin vizyondan kalkmadan Netflix’te yer almasına gösterilen  tepkilere yapım şirketi BKM’den yanıt geldi. 

Şirketten yapılan yazılı açıklamada, 1 Şubat’ta sinemalarda gösterime  giren filmin, üçüncü haftasında hem sinemalarda hem de Netflix üzerinden  gösterime devam etmekte olduğu belirtildi.

“Organize İşler Sazan Sarmalı” filminin Netflix üzerinden Türkiye  dahil toplam 190 ülkede yayına açılacağı aktarılan açıklamada, BKM olarak, sonuna  kadar desteklediğimiz ve yasalaşmasından büyük memnuniyet duyduğumuz sinemalarla  ilgili düzenlemenin; kampanyalar ve yazılımlarla ilgili kısmının yürürlüğünün,  teknik ve ticari nedenlerle 1 Temmuz 2019’a ertelenmiş olmasına rağmen,  filmlerimizin vizyon tarihini ertelemedik ve sezon için hazırladığımız tüm  filmlerimizi vizyona çıkarma kararı aldık. Sektörümüzde yaşanan krizde ve değişen  dünya koşullarında sinemayı ayakta tutmak adına Netflix ile yaptığımız bu anlaşmanın Türk sinemasını daha iyi yere taşıyacağına eminiz.” ifadelerine yer  verildi.

Açıklamada, filmin gişe rakamlarının beklenen düzeyde devam ettiği  belirtilerek, şu değerlendirmelerde bulunuldu:

“İstanbul’a ait bir filmi dünya çapında milyonlarca izleyiciye sunmak  kararımızın gelecekte Türk sinemasının da aynen Türk dizilerinde olduğu gibi  dünya seyircisi ile buluşmasına önayak olacağına, ülkemizin ve Türk sinemasının tanıtımına büyük katkı sağlayacağına kalpten inanıyoruz. Ayrıca bu özel anlaşma ile filmimizi dünyanın her yerinde yaşayan sinema seyircisine ve yurttaşlarımıza izletme imkanı bulduğumuz için sevinçli ve gururluyuz. Netflix ile yaptığımız  anlaşma sadece “Organize İşler Sazan Sarmalı” filmimiz için geçerlidir ve diğer  BKM filmleri yalnızca sinemalarda gösterime girecektir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
İsminizi buraya girin

Gözden Kaçırmayın