Ana Sayfa YAŞAM Çok acı olay! Cesetler tek tek çıkarıldı...

Çok acı olay! Cesetler tek tek çıkarıldı…

Ahmet Bolat ve Şamil Özden, çocuklarıyla birlikte balık tutmak için  traktörle Göksun ilçesine bağlı Gücüksu Mahallesi’ndeki baraj göletine gitti.

Bolat ve Özden tekneyle baraj göletine açılırken, çocuklar Ceylin (7)  ve Vahap Bolat (13) ile Alperen Özden (8) traktörün üzerinde oyun oynamaya  başladı.

Bir süre sonra kıyıya dönen Bolat ve Özden, hem traktörü hem de  çocukları bulamayınca durumu jandarmaya bildirdi.

Bölgede yapılan aramada traktörün suyun içinde olduğu belirlendi.

Bunun üzerine Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Su Altı  Arama Kurtarma Timi tarafından gölette yapılan yaklaşık 1 saatlik çalışmanın  ardından üç çocuğun cesedine ulaşıldı.

Sudan çıkartılan çocukların cesetleri Göksun Devlet Hastanesi morguna  kaldırıldı.

Bu arada, çocukların traktörün el freniyle oynaması sonucu gölete  düştükleri ihtimali üzerinde durulduğu bildirildi.

Ahmet Bolat’ın amcasının oğlu Adnan Bolat, gazetecilere yaptığı  açıklamada, amcasının oğlunun bir tekne aldığını, onu denemek için gölete  gittiklerini söyledi.

Çocuklar oynarken kendilerinin de tekneyi denediğini anlatan Bolat,  şunları kaydetti:

“Tekneyi suya indirdik. Biraz açıldıktan sonra su almaya başladı.  Tekneyi kıyıya indirdim. Traktörün olduğu yere geldik ama yerinde olmadığı  görünce çocukların traktörle eve gittiğini düşündük. Vahap traktör  kullanabiliyordu. Biz köyde traktörle gezdiklerini sandık ancak yaptığımız  aramada çocuklara ulaşamayınca tekrar kıyıya geldik. Bulamayınca jandarma  ekiplerinden yardım istedik.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
İsminizi buraya girin

Gözden Kaçırmayın