Ana Sayfa YAŞAM Yine aynı vahşet! Görünce gözyaşlarını tutamadı...

Yine aynı vahşet! Görünce gözyaşlarını tutamadı…

Olay, Muratpaşa ilçesi Muratpaşa Mahallesi’nde geçtiğimiz gün eski lunapark alanında meydana geldi. İddiaya göre , besleme noktası olarak belirlediği alana gelen Hülya Arıtürk isimli hayvansever, 3 yıldır beslediği anne kedinin yavrularıyla birlikte hareketsiz bir şekilde yerde yattığını gördü. Kedilerin yanına gelen Arıtürk, anne ile yavrularının karınlarının deşilmiş olduğunu görünce gözyaşlarına boğuldu. 

Ardından kedileri bir poşete koyup, 50 metre ilerideki toprak alana gömen Arıtürk, tam bu noktada bu sefer 10 gündür kayıp olan başka bir anne kedi ile yavrularının erimiş haliyle karşılaştı. Şoka giren kadın, ne yapacağını şaşırdı. Bir gün sonra bölgeye gelen Arıtürk, gömdüğü kedileri dışarı çıkartmasının ardından polisi arayarak şikayette bulundu. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, kedileri öldürdüğü iddia edilen kişi ya da kişilerin bulunmasına yönelik çevredeki güvenlik kameralarını inceledi. Ekiplerin, kedilerin ölüm nedeni hakkında araştırması devam ediyor. 

“Hepsi bir bir yok oluyorlar” 

Beslediği kedilerin kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce öldürüldüğünü iddia eden Hülya Arıtürk ise yaşadığı o anları gözyaşları içerisinde anlattı. Arıtürk, “Bunun ifşa edilmesini istiyorum. Böyle bir şey nasıl yapılabilir bilmiyorum. Gözümün önünden gitmiyor o manzara. Küçücük 20 günlük bebekler. Bu insanlar da kalp mi yok, vicdan mı yok. 70-80 kedi besliyordum, şu sıralar 20-25 tane kaldı. Hepsi bir bir yok oluyorlar. Nere gittiklerini bilmiyordum, bu olayı görünce neden olduğunu anladım. Bunu yapanın bulunmasını istiyoruz.” dedi. 

Diğer anne kediyle yavrularının asitle yakıldığı iddiası 

Muratpaşa Mahallesi’nde daha önce böyle bir olayla karşılaşmadıklarını belirten Candost Derneği Başkanı Arife Yanık da yaşanan olayla ilgili çok şaşkın olduğunu söyledi. Üzgün olduğunu dile getiren Yanık, “Şuan çok şaşkınım. Muhtemelen gece saatlerinde yapıldığını düşünüyoruz. Bebekler karnı deşilmiş, anne öldürülmüş. Öteki kedi yakılmış, onun da bebekleri yanında. Normal ateş olduğunu sanmıyorum, asitli bir maddeyle yakılmış. Çok üzgünüm” dedi. 

Olayla ilgili savcılığa şikayette bulunacaklarını da sözlerine ekleyen Yanık, “Hayvan haklarının Türk Ceza Kanunda yer alması gerekiyor. Bu bir insanlık suçudur. Bunu yapanların insana yapılmış gibi yargılanmaları lazım” diye konuştu. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
İsminizi buraya girin

Gözden Kaçırmayın

NİLGÜN MARMARA KİMDİR?

Nilgün Marmara 13 Şubat 1958 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Balkan göçmeni bir ailenin kızı olan Nilgün Marmara evlerinde kocaman bir kütüphane ve...

CEZMİ ERSÖZ KİMDİR?

Cezmi Ersöz 3 Eylül 1959 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Modern Türk edebiyatının önemli isimlerinden olan Cezmi Ersöz emekli bir albayın oğludur. Yazar...

CEVDET KUDRET SOLOK KİMDİR?

Cevdet Kudret Solok 7 Şubat 1907 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. 10 Temmuz 1992 yılında ise vefat etti. I. Dünya savaşında babasını kaybettiği için annesi...

CEVAT ÇAPAN KİMDİR?

Cevat Çapan, 18 Ocak 1933 yılında Darıca'da doğmuştur. 1953 yılında Robert kolejini bitirmiş, İngiltere'de Cambridge Üniversitesi İngiliz Edebiyatı bölümüne başlamış ve 1956...

SAMİHA AYVERDİ KİMDİR?

 Samiha Ayverdi, 25 Kasım 1905 yılında İstanbul'da doğmuştur. Kubbealtı Akademisinin kurucu üyesi olan yazar, İstanbul Fetih Cemiyeti , İstanbul ve Yahya Kemal Enstitülerinde üyeliklerde bulunmuştur.